Apple Safari 4 yayınlandı

Apple'ın İnternet tarayıcısının yeni deneme sürümü Safari 4 "Beta" yayınlandı.

Haberler 24.02.2009 - 16:48

Apple Safari 4 yayınlandı

Apple'ın Microsoft Internet Explorer ve Mozilla Firefox'tan sonra en çok kullanılan İnternet tarayıcısı ünvanını taşıyan platformdan bağımsız yazılımı Safari 4'ün ilk deneme sürümü Safari 4 Beta kullanıma sunuldu.

Kullanıcıların www.apple.com/safari adresinden Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlarına yükleyebilecekleri sürüm, Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox ve Google Chrome'dan daha hızlı olduğu savunulan yeni Nitro Motoru'nu kullanıyor.

Endüstri standartlarını belirleyen i-Bench Javascript testinde Internet Explorer 7'den 30, Mozilla Firefox 3'ten 3 kat hızlı çalışan Safari, Google Chrome'un 20 milisaniyelik performansını 14milisaniyelik performansıyla geride bırakıyor.

Kullanıcılarına sayfanın tamamını büyüten ekran yakınlaştırma, tarayıcı geçmişi ve arama sonuçlarına göre akıllı sonuçlar getiren adres çubuğu ve arama kutusu, Phishing (yemleme) ve Malware (zararlı yazılım) güvenliği gibi özellikler sunan yeni sürümde, en çok ziyaret edilen sayfaların gösterildiği açılış sayfası, Apple kullanıcıların Mac OS X Leopard, iPhone ve iPod modellerinden tanıdığı Cover Flow kullanarak tasarlanmış pencere önizlemesi sunuluyor.

Sayfa Yükleniyor...