Apple’dan Samsung’a torpido

Apple’ın 2013 sonunda sunduğu iPhone 5C ve 5S, Samsung’un faaliyet karının iki yıl aradan sonra ilk kez düşmesine neden oldu.

Haberler 24.01.2014 - 18:15

Apple’dan Samsung’a torpido

Apple, Samsung ve Android’in yükselişine yeni nesil iPhone’larıyla dur dedi. Samsung, bugün açıkladığı 2013’ün dördüncü çeyreğine ait mali tabloda 7.7 milyar dolar zarar beyan etti. Üçüncü çeyrekte hisse değeri ortalama yüzde 26 yükselen Samsung, geçtiğimiz hafta yüzde 2.2’lik yükselişin ardından bu sabah yüzde 0.2 yükseldi.

Apple’ın yanı sıra Asya’lı güçlü markalar Lenovo ve Huawei’nin de baskısını hissetmeye başlayan Samsung, oldukça zor günler geçirdiği Ocak ayının ilk günlerinde hisse düşüşlerinden 8.8 milyar dolarlık kayıp yaşamıştı.

Mashable’ın haberine göre, Samsung’a çelme takan Apple’da beklentiler son derece yüksek. ABD’li elektronik devinin, Pazartesi günü en son mali dönem için rekor sayıda, 55.3 milyon iPhone satışı açıklaması bekleniyor.

Samsung’un amiral gemisi S4, Nisan 2013’te piyasaya sürülmesinin ardından Ekim 2013’te 40 milyon satış rakamına ulaşmıştı.

Galaxy S5’in Nisan ayında retina taraması özelliğiyle sunulması beklenirken, Apple’ın Haziran ayında iki farklı ekran seçeneğine sahip iPhone 6 ile tüketicilere sürpriz yapabileceği konuşuluyor. 

Sayfa Yükleniyor...