Aracın üstündeki altın dolu çanta yola düştü

İstanbul'da aracın üzerinde unutulan 50 bin lira tutarındaki altın çantası yol ortasına düştü. Altın çantasını yolda bulan kişinin ise çantayı eşine hediye ettiği ortaya çıktı.

İHA 18.09.2019 - 17:53

Aracın üstündeki altın dolu çanta yola düştü

İstanbul Sancaktepe'de yol ortasında bulduğu altınları karısına hediye eden şüpheli gözaltına alınırken altınlar da sahiplerine teslim edildi.

Mustafa Özcan isimli vatandaş, eşi ve bebeği ile birlikte çarşıya gitmek için evden çıktı. Genç çift, yanlarındaki yaklaşık 50 bin lira değerinde altın ve para bulunan çantayı, bebeklerini araca bindirirken araç bagajının üstünde unuttu.

Araç hareket ettiğinde ise çanta yola düştü. Durumu çarşıya vardıklarında fark eden çift büyük üzüntü yaşarken, yapılan başvuru üzerine polis ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye başladı.

Yapılan incelemelerde, yere düşen çantayı fark eden bir kişinin alarak uzaklaştığı tespit edildi. Çantayı aldıktan sonra bir düğün salonuna giren kişiye, düğün sahipleri üzerinden ulaşan polis ekipleri, H.Ö. isimli zanlıyı Ümraniye’deki adresinde yakalayarak gözaltına aldı.

H.Ö. ifadesinde, çantadaki altın ve parayı sakladığını, altınlardan birkaç tanesini ise eşine hediye ettiğini itiraf etti. Saklanan altın ve paralar ise H.Ö.’nün gösterdiği yerde bulunarak Mustafa Özcan’a teslim edildi.

Sayfa Yükleniyor...