Aralık ayı sıcak başlayacak

Türkiye Aralık ayına çok daha yüksek sıcaklıkla başlayacak. Ankara'nın Aralık ortalaması 6 derece iken, sıcaklık bu hafta 20 dereceyi aşacak. Batıda yarın lodos, bugünkü gibi kuvvetli değil ama sert esmeyi sürdürecek.

29.11.2010 - 16:06

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları ise şöyle:

Lodos İstanbul'da yarın sabah hızını hafifletecek hava az bulutlu sıcaklık 21 derece, Ankara yarın güneşli ve biraz puslu 20 derece. İzmir'de lodos sert, sıcaklık gündüz 24, gece 19 derece. Yarın Bursa 24, Adana 28 dereceyi görecek.

Marmara'da lodos yarın sabah hafifliyor, Aralık ortalaması 11 derece olan bölgede sıcaklık bu hafta 20-26 derece arasında seyredecek. Yarın hava açık, perşembe yine sert lodos var.

İç Anadolu Aralık ayına aşırı sıcak giriyor. Aralık ortalama sıcaklığı 3 ile 6 derece olan bölgede, sıcaklık ortalama 20 derece. yağış yok ama pus başladı.

Ege'de lodos yarın kıyılarda sert, gündüz sıcaklığı 25 dereceyi buluyor. 11 - 15 saatleri arasında Mayıs ayındaki gibi sıcak bir hava var. Sadece perşembe günü çok hafif bir yağmur olabilir.  

Akdeniz'de de bol güneş, hafif ve sıcak esen lodosla yazın olduğu gibi bir hava var. Sıcaklık 25-30 derece arasında. Güneydoğu güneşli, Gaziantep 23 derece ama gece Diyarbakır'da 3 dereceye iniyor.

Doğu Anadolu'da bu hafta da gökyüzü açık, gündüz sıcaklık yüksek olurken, gece ise yine ayaz var, Erzurum gündüz 15, gece -6 derece.

Karadeniz bölgesinde de sıcaklık çok yüksek, bugün İnebolu ve Samsun 26 dereceye çıktı. perşembe ve cuma günü de haftanın en sıcak günleri. İki gün gökyüzünde beyaz bulutlar dışında yağış yok, sonrasında batıda hafif yağmur olabilir.

DENİZ OTOBÜS SEFERLERİ YAPILAMADI
Marmara Denizi'ndeki şiddetli lodos nedeniyle, Yenikapı-Yalova, Pendik-Yalova ve Kadıköy-Yenikapı-Bursa dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri yapılamadı.        

Marmara Denizi'nde etkili olan lodos nedeniyle saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy, saat 15.00'daki Kadıköy-Yenikapı-Bursa deniz otobüsü seferleri ile saat 15.15'teki karşılıklı Pendik-Yalova, saat 15.30'daki karşılıklı Yenikapı-Yalova seferleri iptal edildi.        

İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi'ndeki lodosun, gece saatlerinden itibaren şiddetinin azalmasının beklendiği öğrenildi.

ŞEHİR HATLARINDAKİ BAZI SEFERLER DURDURULDU
Çanakkale'deki kuvvetli lodos, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Zaman zaman fırtına şeklinde esen rüzgar nedeniyle, Gökçeada'dan saat 07.15'te, Kabatepe'den saat 10.00'da yapılması planlanan feribot seferleri iptal edildi. Bozcaada'dan saat 07.30'da, Geyikli'den saat 10.00'da yapılması planlanan seferler de hava muhalefeti nedeniyle durduruldu.

Lapseki-Gelibolu arasındaki araba vapuru seferleri de olumsuz hava şartları nedeniyle yapılamıyor.

Öte yandan, Gökçeada'dan Çanakkale'ye saat 08.00 ve 18.00, Çanakkale'den Gökçeada'ya saat 16.00'da yapılması planlanan deniz otobüsü seferleri de iptal edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...