Polis eski müdürü ararken o tweet attı: Yarın Vatan'dayım

'Paralel yapı' operasyonu kapsamında aranan eski polis müdürü Nazmi Ardıç'ı bulmak için bir hukuk bürosunda arama yapıldı. Ardıç, aynı dakikalarda sosyal medyadaydı.

DHA 14.04.2015 - 10:08

Polis eski müdürü ararken o tweet attı: Yarın Vatan'dayım
Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç

İstanbul merkezli olarak 20 ilde gerçekleştirilen ve dün bazı polislerin de gözaltına alındığı 'paralel yapı'ya yönelik operasyon kapsamında, eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç hakkında da yakalama kararı verildi.

Polisler, Andıç'ın bulunmasına yönelik, İstanbul Şişli'de bulunan Ataol Hukuk Bürosu'nda dün gece arama yaptı.

Bir binanın 4. katındaki büroya giren polisler, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen arama kararını bürodakilere göstererek içeride arama yaptı ancak
Nazmi Ardıç söz konusu büroda bulunamadı.

Polislerin Ataol Hukuk Bürosu'nda arama yaptığı dakikalarda, Nazmi Ardıç da Twitter üzerinden açıklama yaptı. Ardıç, "Vekilim bile olmayan bir hukuk bürosunu, hangi akla hizmetle ve hangi hukuka göre arıyorsunuz. Merak etmeyin yarın Vatan'a geleceğim" dedi.

"TÜRK HUKUK TARİHİNDE BİR İLK"

Avukat Hüseyin Ataol, gece saatlerinde polisler tarafından hukuk bürosunda arama yapılmasına tepki gösterdi ve Türk hukuk tarihinde ilk kez bir hukuk bürosuna
yönelik gece baskını yapıldığını söyledi.

Avukat Hüseyin Ataol
Avukat Hüseyin Ataol

Ataol, "Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa gece 02.30 itibariyle bir hukuk bürosunda arama kararı alındı ve işlemi gerçekleştirildi... Nazmi Ardıç bey müvekkilim de değildir. Sadece birlikte kurduğumuz Çağın Mağdurları Derneği isimli dernekle ağabeyimdir...

Hiçbir hukuki temele dayanmayan arama kararıyla bir nevi mağduriyet yaşadık. Tabi bu konudaki her türlü hukuki hak ve iddialarımızı dile getireceğiz ve şikayetlerimizi yapacağız. Avukatlık mesleğinin ne kadar önemli bir görev ifa ettiğini bu hukuksuzluklara imza atanlara göstereceğiz.

Bugün avukatından, hakim ve savcısına kadar herkes siyasi iktidarın baskısı altındadır. Ben eminim ki burada yapılan bu arama bizim istihbarat şubedeki müvekkillerimize yönelik yaptığımız savunmalarda bize bir gözdağı vermek ve savunmayı sindirmek amacına matuftur. Biz bu hukuksuz uygulamalara göz yummayacağız. Bu uğurda her türlü fedakarlığı yapacağız..." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...