‘Araştırmada Yenilikler Konferansı’ araştırmanın en sıcak konularını, alanında uzman global araştırmacılarla ve Vural Çakır’ın konferans başkanlığında gündeme getirecek.

15 Mayıs’ta tüm gün boyunca deva edecek konferansta, Hayatımızın yeni normaline dönüşen sosyal medyadan araştırmada nasıl yararlanıldığı, araştırma amaçlı olarak Sosyal medya topluluklarının oluşturulmasının ipuçları Andrew Leary tarafından paylaşılacak. Büyük Veri’den (Big Data) içgörüye nasıl gidilir konusunu Charles Adriaennses anlatacak.

Konferansta aynı zamanda Coğrafi Konum (geo-location) bazlı araştırmanın kullanım alanları, Londra olimpiyatlarında yapılan uygulama ile birlikte tartışılacak. James Randall bu bölümün konuğu olacak.

Gelişen ülkelerde mobilin yaratıcı araştırma uygulamaları, Afrika ve gelişen ülkelerde mobilin araştırmada nasıl kullanıldığı Kenya’dan bir konuşmacı Darren Smith anlatacak.

Siyasal araştırmada devrimci yöntem ve ABD Başkanlık kampanyasının öyküsü; Washington Post’un en başarılı ilan ettiği araştırmanın yöneticisi Clifford Young tarafından anlatılacak.

Araştırmada Neuroscience kullanımı; ne kadar, nereye kadar? Tıp, Bilişsel Psikoloji ve Reklamın uzmanları Neuroscience-EEG uygulamarını bir panelde tartışacaklar.

Konferansa katılım Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na yapılacak minimum 200.- TL’lik bağışla gerçekleştirilebilecek. Toplanan bağışlarla TEGV bünyesinde bulunan Ateşböceği gezici öğrenim biriminin 2 yıl boyunca Türkiye’de faaliyet göstermesi ve yaklaşık 6 bin çocuğa eğitim vermesi planlanıyor.