Arçelik, yeni nesil bilgiasyarlarının tanıtımını, Formula 1 takımlarından BMW Sauber’in ünlü Alman pilotu Nick Heidfeld katılımıyla gerçekleştirdi.

Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı “Türkiye bilgisayar pazarı 2008 yılını yaklaşık 2.800.000 adet ve %3’lük bir büyüme ile kapatırken, Arçelik A.Ş. %38 oranında bir büyüme gerçekleştirmiştir. Şirketimiz, Türkiye bilgisayar sektör büyümesinin çok üzerinde büyüyerek, bilgisayar alanında da farkını ortaya koymuştur. Ancak, Türkiye hanebaşı penetrasyon oranının PC için %26, internet için ise %24,5 olduğunu düşünecek olursak gidilecek çok yolumuzun olduğu görülebilir. Güçlü yetkili satıcı ve servis ağımız ile, bilgisayar sektöründe de ana oyunculardan biriyiz. Sadece büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin dört bir yanında uygun fiyat ve ödeme koşullarımız ile tercih sebebi oluyoruz.” dedi.

Yüksek işlemci performansına sahip “Grand Prix Serisi” masaüstü bilgisayarlar, çok daha düşük güç tüketimi ile aynı anda daha fazla işlemin yüksek performansla yapılmasına olanak sağlıyor.

En son Intel teknolojisi ile, “Grand Prix serisi”, göz alıcı tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çekerken, her oyunu, en süratli şekilde çalıştırabilecek teknolojisi ve muhteşem ses performansıyla da kullanıcılarını büyülemeye hazır.

Toplantı sonrasında gerçekleştirilen “driver day” organizasyonunda, Arçelik’in internet sitesi üzerinden oynanan “Grand Prix” oyununda en iyi dereceye sahip üç yarışmacı ödüllerini Heidfeld’ın elinden aldı. “Driver day” organizasyonunda basın mensupları ve davetliler son teknolojinin ürünü Arçelik “Grand Prix Serisi” masaüstü ve dizüstü bilgisayarları hakkında detaylı bilgi sahibi olurken, F1’in ünlü Alman pilotu Nick Heidfeld’e sorularını yöneltme fırsatı buldular.