Arif Doğan’ın raporu Nur Birgen’den

Ergenekon davası sanığı emekli albay Arif Doğan'ın sağlık gerekçesiyle tahliye edilmesine neden olan raporun altında, 3. İhtisas Kurulu Başkanı Doktor Nur Birgen'in imzası bulunduğu ortaya çıktı.

NTV Haber 30.07.2009 - 00:41

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, 16 Temmuz'da albay Arif Doğan hakkındaki tahliye kararını, başkanlığını Nur Birgen’in yaptığı Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Dairesi’nin verdiği rapor doğrultusunda aldığı ortaya çıktı.

Raporun 5 sayfalık raporun sonuç bölümünde, Doğan'ın ileri derecede kalp yetmezliği olduğu belirtiliyor. Raporda, hastane şartlarında yatırmanın da takibinin uygun bulunduğu bu karara da oy birliği ile ulaşıldığı anlatılıyor.

Raporda, Arif Doğan'ın muayene için getirildiğinde dizlerinin üzerine çökerek ağladığı ve, “Yattığı hastanenin dahi adını bilmiyor. Ölmek istediğini ancak torunları için yaşamak istediğini söylüyor. 1998 yılında emekli olduğunu öncesinde de dağlarda çalıştığını söylüyor" dediği ifadeleri yer alıyor. Doktorlar tarafından ise bu durumun ajite depresyon olarak değerlendirildiği belirtiliyor.

Başkanlığını Nur Birgen'in yaptığı 3. Adli Tıp İhtisas Kurulu, Özel Harekat Dairesi Eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'in affedilmesini sağlayan rapora imza atmakla tanınıyor.

Aynı kurul son olarak, kanser hastası Güler Zere'nin cezaevinde tedavi edilebileceği yönünde verdiği rapor ile biliniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...