Arınç: 12 Eylül’de darbe dönemi kapanacak

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, referandumun 12 Eylül’e gelmesini kaderin bir cilvesi olarak nitelendirdi. Arınç, “Bayram bitecek, darbeler dönemini ebediyen kapatacağız” dedi.

Anadolu Ajansı 15.05.2010 - 15:05

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa Pazarcılar Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Manisa İl Teşkilatı İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Arınç burada yaptığı açıklamada Anayasa değişikliği ve YSK’nın referandum tarihi olarak 12 Eylül’ü belirlemesini değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, şunları söyledi:

“Korkunun ölüme faydası yok. Milletten kaçılmaz, milletle harp edilmez, alay edilmez.

DSP çok büyük bir yanlış yapıyor. Millete gidilmesin diye sandıktan korkularak halkın oyuna müracaat etmeyi engelleme yolunda kim imza veriyor ve sandığı milletin önünden kaçırmak istiyorsa bugün değilse yarın siyasi hayatları bitmiştir.

30 sene sonra 12 Eylül Anayasası'nı oylayacağız. Bu kaderin bir cilvesi. Bu tarihi biz koymadık. Allah'ın himmetine bakın. YSK aradı, aradı, bulamadı, 12 Eylül tarihini referandum tarihi olarak belirledi.

Bu işte bir hayır var. Başbakanımız dün öyle dedi, 'İki bayramı herhalde birlikte yapacağız' dedi. Ramazan Bayramı bitecek, Türkiye'de darbeler, cuntalar, muhtıralar dönemini ebediyen kapatacağız.

Halkın seçtiği iktidarlar sandıkla el değiştirecek. 'Ben seni beğenmedim, git' diye demokrasi dışı hiçbir müdahale artık Türkiye'de kimseden destek bulmayacak. Balyozlar, kafesler, bunların hepsi tarih olacak. Türkiye gerçekten demokratik, gerçekten laik, gerçekten sosyal, gerçekten bir hukuk devleti olacak.

Millet eğer bunları yanlış bulur, yetersiz bulur, bunlara oy vermek istemezse hayır oylarıyla bu değişiklikleri reddedecek olursa bizim tavrımız hiç değişmez. Milleti tehdit etmeyiz, akılsız bulmayız. Onun verdiği karara şimdiden rıza gösteriyoruz.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...