Arınç: 76 milyonla hedefe yürüyeceğiz

Arınç, "Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek. 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz" dedi.

01.02.2014 - 16:16

Arınç: 76 milyonla hedefe yürüyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mudanya ilçesinde, AK Parti seçim irtibat bürosunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, çok sayıda aday adayı arasından belirledikleri Arif Bayrak ile bu ilçede belediye başkanlığı seçimine katılacaklarını bildirdi.

Mevcut Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ün de Bayrak'a destek vermek amacıyla törene katıldığını belirten Arınç, "AK Parti olarak böyle bir güce sahibiz. Birbirimizi döverek, söverek, çiğneyerek değil, birbirimizden güç alarak yola devam ediyoruz. Birimizin bıraktığı bayrak yarışını devam ettirerek en güzel hizmetleri vereceğimize inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Particilik peşinde olmadıklarını anlatan Arınç, "Rakiplerimizi düşman olarak görmüyoruz. Hepsi bizim dostlarımız, arkadaşlarımız. Hangi partinin adayı olursa olsun hiçbirine kem gözle bakmayız" diye konuştu.

Siyasette saygı ve üslubu hakim kılmak istediklerine işaret eden Arınç, tek farklarının, daha çok hizmet etme, başarılar kazanma ve toplumu kucaklama isteği olduğunu dile getirdi.

Toplumdaki ayrımcılıkları kaldıracaklarını defalarca söylediklerini anımsatan Arınç, şunları kaydetti:

"Çalışmak için neredeyse 1 ayımız kaldı; geceleri çıkarırsak. Yani çalışma süremiz toplam 1-1,5 aydır. İnşallah 30 Mart akşamı hep beraber hayırlı sonucu alacağız. Birileri diyebilir ki 'Mudanya'da filan parti daha şanslı.' Hayır, AK Parti dışında şanslı, güçlü, başarılı bir belediyeyi düşünemiyoruz. Bursa'da 11 milletvekili çıkardık, çok şükür yüzde 53'ün üzerinde oy aldık. Önümüzdeki seçimlerde bunu daha çok katlayacağız. Gücümüz var, inancımız var. 11 yıldan beri ülkemize hizmet ediyoruz, hizmet etmeye devam edeceğiz. Bizi kimse birbirimize düşüremeyecek. 76 milyonla birlikte hedefe doğru yürüyeceğiz. İnşallah 30 Mart seçimlerinin ilk müjdesini, ilk başarılı haberini Mudanya'dan duyacağımıza inanıyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...