Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in yardım gemilerine yaptığı kanlı baskın sonrasında partisinin grup toplantısından tüm dünyaya seslendi.

Konuşmasında ağırlıklı olarak İsrail'e sert mesajlar gönderen Erdoğan, bir ara 'Artık sizin yalanlarınızdan bıktık' derken yakasını silkti.

Erdoğan'ın İsrail'e yönelik sert ifadeler kullandığı konuşması sırasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gözyaşlarını tutamadı. Konuşma sık sık alkışlarla kesildi.

Toplantıya bazı ülkelerin büyükelçileri de katıldı. Büyükelçilerin Erdoğan'ın konuşmasını ayakta alkışladıkları gözlendi.

Başbakanın konuşması yabancı basın mensupları için Arapça ve İngilizce simultane tercüme edildi. Konuşma, aralarında CNN ve BBC'nin de bulunduğu toplam 25 ülke televizyonu tarafından canlı yayınlandı.

Grup toplantısında ilginç bir gelişme de yaşandı. Erdoğan'ın konuşması sırasında izleyici sırasında bulunan bir vatandaş "CHP'den bizi ne zaman kurtaracaksınız. Ben AK Parti Belediye Başkan adayıyım" diye bağırdı. Vatandaş polis tarafından salondan çıkarıldı.