Arınç: Başbakan'ın bildiklerini bilseniz!

Başbakan Yardımcısı Arınç'ın gündemi, 'cemaat'ti.

Haberler 26.01.2014 - 18:29

Arınç: Başbakan'ın bildiklerini bilseniz!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti'nin Bursa ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuştu.

17 Aralık operasoynu sonrası başlayan cemaat tartışmasına değinen Arınç, milyonlarca insanla kavgaları olmadığını sadece belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenlerle mücadele ettiklerini söyledi.

Arınç, Başbakan Erdoğan'ın içi yandığı için bazen yüksek perdeden konuştuğunu, onun bildiklerinin bilinmesi durumunda daha kötü şeyler söylenebileceğini kaydetti.

Cemaatların güzel insanlardan oluştuğunu, hiçbiriyle bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

"Eğitim, sağlık hizmetleri fevkalade önemlidir. Kardeşlik hukuku, inanç, ahlak sistemi fevkalade önemlidir. Ne başımızdakilerden ne cemaatimizin güzel insanlarıyla... Hangi cemaat olursa olsun hepsini biliyorum, hepsiyle dostum. Ben sadece onların duasını talep eden bir insanım, hiçbir maddi hesabım yok. Milyonlarca insanla bizim bir kavgamız yok. Başbakanımızın içi yanıyor da onun için bazı şeyleri yüksek perdeden söylüyor, siz onun bildiklerini bilseydiniz daha kötü şeyler söylerdiniz.

Şuna emin olun, şu onbinlerle, yüzbinlerle, milyonlarla, Moğolistan'daki okuldaki öğretmenlerle, Yakutistan'daki öğretmenlerle, onların öğrencileriyle hiçbir meselemiz yok. Ama şunu biliyorum ben, bu taraflardan görünüp de belli siyasi hesaplarla ve alçakça bu hükümeti yıkmak isteyenler var. Bize dua etsinler, onların hakkından gelelim de rahatlasın. Her şey ortaya çıktı, tedbirler alındı, hiç telaşınız olmasın."

"Bu hükümet varsa o cemaat da, o cemaatlar da var olacaktır. Bu hükümet olmazsa o cemaat da, bütün cemaatlar da yok olacaktır" diyen Arınç, "Cemaatlara eskiden 'irtica yuvası' derlerdi. Şimdi AK Parti'yle bir mücadele olduğu için dünün CHP'lileri bile bugün başka yerde saf tutmaya başladılar. Bunda da bir Allah'ın hikmeti var tabii" şeklinde konuştu.

Arınç, "Her şeyin garantisi biziz. O cemaatlar beni çok iyi bilir. Ben onları çok iyi biliyorum. Bursa'dan bu cümleme dikkat etsinler, biz varsak siz de varsınız. Biz yoksak siz de yoksunuz..." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...