Arınç: Bir avuç insan...

Bursa'dan milletvekili adayı olan Başbakan Yardımcısı, dün çıkan olayları "Bir avuç insan Bursa’nın imajını yaraladı" dedi.

08.05.2011 - 13:24

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da dün yaşanan olayları değerlendirdi.

Olayların kendisini ve Bursa’yı fevkalade üzdüğünü söyleyen Arınç, şöyle konuştu: "Dün görüntüleri izlediğimizde, taşlarla sopalarla ellerine ne geçerse polise saldırdılar.

Bir avuç insan Bursa’nın imajını yaraladı. Şampiyon olan Bursaspor kulübünün başarılarının konuşulması gereken bir ortamda bu çirkin davranış hepimizi üzmüştür.

Geçmişten kalan sebeplerle, ki o sebeplerde tabi ki bizi üzmüştür. Elbette ki o yapılanlara da karşıyız. Ancak karşılığı bu olmamalıydı.

Şiddetin karşılığı şiddet değildir. Yolları kapatmak, yürümek, polise karşı gelmek değildir. Bu olayın failleri kendi ayıplarıyla ortada kalacaklardır.

Bursaspor’un edepli ahlaklı terbiyeli taraftarlarının bu olayla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bursaspor umarım ağır bir yara almadan bu olaylardan kurtulacaktır. Yaralanan polis ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum. Bursa Valiliği’nin de bu tür olaylara karşı aldığı önlemlerin devam etmesini diliyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...