Arınç: Bir saniye bile iş başında kalmamalı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Suriye'de yapılan işkenceyi görüntüleyen fotoğraflarla ilgili, "Bu yönetim bir saniye bile iş başında kalmamalı" dedi

21.01.2014 - 13:08

Arınç: Bir saniye bile iş başında kalmamalı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Suriye'de Esad rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgelediği ileri sürülen rapor ve fotoğraflarla ilgili konuştu.

"Dünya ve insanlık, insanlıkları elverip de bu fotoğraflara bakabiliyorsa umarım ki Suriye'de yaşananlara daha gerçekçi bir şekilde bakabilecek ve bu suçun faillerinin yargılanması için kendi kamuoyunu harekete geçirecektir" diyen Arınç, "Özellikle bu fotoğrafların Cenevre II Konferansı'nın da hemen öncesinde yayınlanmış olması konferansa iştirak edecek ülkeler açısından yol gösterici olacaktır" şeklinde konuştu.

Arınç sözlerine şöyle devam etti:

Biz bugüne kadar acımasızca milyonlarca insanın katledildiğini söylüyorduk, şimdi işlenen cinayetlerle dünya büyük bir vahşeti kendi gözleriyle gördü. Bu yönetim bir saniye bile iş başında kalmamalı. Bence bu fotoğraflar Suriye'de hangi cinayetlerin işlendiğini gözler önüne seren gerçek belgeler oldu. Bu vahşeti yapanları lanetliyorum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...