Arınç: Bu zavallıyı kınıyorum

Sanatçı Leman Sam'ın sosyal medyada yaptığı açıklamaya tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bu zavallıyı kınıyorum" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 05.10.2014 - 17:25

Arınç: Bu zavallıyı kınıyorum

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma töreninde konuştu.

Arınç, Leman Sam'ın, bir sosyal paylaşım sitesindeki hesabına yazdığı "Benim için IŞİD ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır" sözüne tepki gösterdi.

Arınç, şunları kaydetti:

"Ses sanatçısıymış, sanatkarmış. Haşa ben ona şarkıcı diyeyim. Böyle sanatçı olmaz. Bir kadın, bir şarkıcı, onlar öyle diyorsa ses sanatçısı olsun.

İnsan bile sayılmayan, kaldı ki Müslüman olduğunu konuşmayacağız bir cellatlar grubunun yaptığı işle bir kurban kesmeyi yan yana getiren bu zavallıyı kınıyorum. Yazık. İşte bu, 'de bazılarında edebin, hayanın, iffetin, inancın ne kadar yozlaştığını ve bazıları için ne kadar kötü bir şey olduğunu gösteriyor.

Gelişen, kalkınan 'de, dünyaya parmak ısırtan Türkiye'de, bütün ekonomik göstergelerin, toplumsal göstergelerin Avrupa'nın kat kat önünde olduğu bir Türkiye'de birisi inancımıza hakaret etmek için nasıl bir söz söyleyebilir? Hangi cesaretle? Hangi aymazlıkla? Edepten yoksun olmanın derecesi yok.”

Arınç, “2002'de iktidara geldik. Bize hep surat asarlardı. Oturduğumuz yerlerde hep bize laf çakarlardı. Hep kaşımızı gözümüzü kaldırmamızı beklerlerdi. Bizi korkutmaya çalışırlardı, 'Bak geliyoruz ha' filan derlerdi. Hepsine sabrettik. Dik durduk, cesaretli olduk, Allah da bize izzet verdi. Sabreden, cesaret gösteren izzet bulur. Aynen AK Parti'nin izzetli oluşu gibi. Allah'a hamdolsun, bugün kimseye veremeyeceğimiz hesabımız yok. Geldiğimiz her noktaya sabrederek geldik. Attığımız her adımın, söylediğimiz her sözün, yaptığımız her işin hesabını alnımızın akıyla verdik."

Kandil’in Kobani’ye yardım etmediğini ifade eden Arınç, “Kandil'de yüzlerce askerimizin katili olan, ismi de cismi de belli olan birisi ne diyor biliyor musunuz? 'Biz dağda savaşmasını biliriz, ovada savaşamayız' diyor. Beyefendinin savaşması için dağa çıkması lazım. Şu hale bakın, bu sefer dönüyorlar bize, 'Bize silah verin, bize koridor açın, ağır silahlarınızı gönderin, Kobani'deki Kürtlere yardım edin...' Ne kadar güzel. Biz 200 bin kişiyi aldık. Aldık da HDP'li milletvekili ne yaptı? Askerimizi taşladı. Bakanlarımızı yuhalıyorlar. Yahu Allah'tan korkun. Yaşlı kadınlar askerin sırtında. Küçücük çocuklara asker su içiriyor, mama veriyor. Yiyecek yer, yatak temin ediyoruz. Bir kere 'Allah razı olsun' denmez mi be adam? 'Allah bin kere razı olsun' diyeceğine taş atıyor. Hayatı taş atmakla geçmiş bunların, eşkıyalıkla geçmiş. Başka bildikleri bir şey yok” dedi.

IŞİD’den kaçanların Türkiye’ye geldiğine dikkat çeken Arınç, şunları kaydetti: "Onlara yapılabilecek tüm insani yardımları yapacağız. Siyasi ve stratejik anlamda da inşallah elden gelen her şey yapılacak ama onlardan bir isteğimiz var. Şöyle bir geriye dönüp bakın bakalım. Kobani'de IŞİD karşıdan gelirken siz niye öbür kantona geçmediniz? Sizin bir de Cezire kantonunuz vardı. Niye Haseke'ye geçmediniz de Türkiye'ye döndünüz? Çünkü sizi korursa ancak Türkiye korur. Sadece Ortadoğu'nun değil, bütün dünya Kürtlerinin gözü Türkiye'dedir. Türkiye'nin her zaman inançlı, güvenli, adam satmayacağını, gün gelince sırtını dönmeyeceğini bütün dünya bilir. Böyle tarihi bir gerçekle karşı karşıyayız. Her şeyin bir yarını da var. İnşallah yarınlar güzel olacak. Kobani'de mücadele edenlere başarı dileriz. “

Sayfa Yükleniyor...