Arınç: CHP'ye geçerek ihanet etti

Bülent Arınç, AKP'den istifa ederek CHP'ye geçen Kars Belediye Başkanı'nın ihanet ettiğini söyledi.

15.03.2009 - 22:38

Arınç: CHP'ye geçerek ihanet etti

Kars'ta yerel seçim çalışmalarına katılan eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti'den istifa ederek CHP'ye geçen Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nu eleştirdi.

Arınç, Alibeyoğlu'nun CHP'ye geçmesini şöyle değerlendirdi:

"Kars'ta bir talihsizlik yaşadık. Maalesef 5 yıl belediye başkanlığımızı yapan kişi, bu 5 yıl içinde iyi bir hizmet yapamadığı gibi maalesef AK Parti'ye ihanet ederek Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçti.

İhanet diyorum, çünkü siyasi hayatta benim bir prensibim var. Ben düşe kalka giderim ama dosdoğru giderim. Hiç yolumdan şaşmam. Benim için önemli olan mevkiler, makamlar değil partime nerede daha çok hizmet edebileceğimdir. 10 tane belediye başkan adayı içinden seni seçtikleri zaman iyi oluyor da bu dönem seni seçmedikleri zaman niye kötü oluyor? Öğleye kadar AK Parti'li görünüyorsun da öğleden sonra aday olamayacağını anlayınca niçin başka bir partiye gidiyorsun? Bu ilkesizliktir, prensipsizliktir. Dürüst siyaset böyle olmaz.

Bir partide belediye başkanlığı yaptıktan sonra eğer o partide tekrar aday gösterilmezseniz 'Teşekkür ederim. Partim böyle takdir etmiş' der yine AK Parti için çalışırsınız ve sizin partinizin gösterdiği istikamette faydanız olur. Ama ne var ki bu arkadaşımız AK Parti'den ayrılarak AK Parti'nin kazanmaması için başka bir partiden karşımızda mücadele ediyor. Buna benzer Türkiye'nin pek çok yerinde örneklerini görüyoruz. Ben kişiliğiyle ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim. Ama en azından yaptığı bu işin bir hata ve yanlış olduğunu söylüyorum."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...