Arınç: Darbeleri özleyenler var

Devlet  Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, isim vermeden DP'deki yeni döneme gönderme yaptı ve '70'lik 80'lik adamların siyasi mühendislik modelleri' sözlerinin ardından 'bu ülkede darbeleri özleyenler var' dedi.

Haberler 23.05.2009 - 21:55

Arınç: Darbeleri özleyenler var

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin Aydın İl Teşkilatı 3. Olağan İl Kongresi'nde bir konuşma yaptı.

2 sene sonraki milletvekilliği seçimlerinde başarı sağlamaya mecbur olduklarını ifade eden ve teşkilata 'araziye çıkın ve yaptıklarınızı anlatın' diyen Arınç, isim vermeden de Demokrat Parti'deki yeni döneme gönderme yaptı.

"70'LİK 80'LİK ADAMLARIN PROJESİ"
AK Parti'yi çekemeyenler, başarısını kıskananlar olduğunu vurgulayan Arınç, ''Düşünebiliyor musunuz? 'AK Parti gitse ve biz eski günlere dönsek' diyenler var. Şimdi 70'lik, 80'lik adamların sırf AK Parti'ye düşmanlık için bir araya geldiklerini gördükten sonra, siyasi mühendislik projeleri ile ' batarsa batsın ama yeter ki AK Parti iktidardan gitsin' diyen ihtiras küpü insanları gördükten sonra, siz hala duracak mısınız?'' diye sordu.

"DARBELERİ ÖZLEYENLER VAR"
Arınç, davalarının 'Türkiye' olduğunu, ancak başkalarının böyle düşünmediğini ifade ederek, '''Bunlar neden başarılı oldular, biz neden mahcup olduk, millet bizi neden sevmiyor, neden bizim sözlerimiz tutulmuyor? Biz her şeyi herkesten çok daha iyi bilirdik. Nasıl bizden daha iyi bilen adamlar ortaya çıktı? Neden bunlar Türkiye için bu kadar çalışıyorlar? Ah, eski günler' diye iç geçirenler var Türkiye'de. Eski darbeleri özleyenler var. Gene vatan kurtaran aslanlar gibi ortaya çıkmayı bekleyen insanlar var Türkiye'de.

"ARAZİYE ÇIKIN, ANLATIN..."
Siz AK Partili olarak bunlarla mücadele edeceksiniz. Hava yumuşak diye gevşemek yok. Kendinize gelin. Araziye çıkın. Yaptıklarımızı anlatın. KÖYDES'i anlatın. Bu projeyle içme suyu, yolu olmayan köy var mı? Niye bizden öncekiler yapmadı? Neden Adalet Partisi, neden Anavatan Partisi hükümetleri, neden üçlü, dörtlü, beşli hükümetler yapamadı da AK Parti yaptı? Yok artık, geçti Bor'un pazarı. Türkiye'de AK Parti var artık'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...