Arınç: Erdoğan Hz. Eyüp gibi

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Ben daha sabırsızım ama Allah Tayyip Bey'den razı olsun. O sabır örneği bir insan, Hazreti Eyüp gibi maşallah. Nelere sabrediyor bir bilseniz'' dedi.

Anadolu Ajansı 13.05.2011 - 09:19

Arınç: Erdoğan Hz. Eyüp gibi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Girişimci İşadamları Derneği İnegöl Şubesi tarafından Hera Yaşam Merkezi'nde düzenlenen '2023 Yılında Nasıl Bir Türkiye'' konulu yemekli toplantıda konuştu.

"Türkiye'nin menfaati, hayrı için bize düşen sabırdır" diyen Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan'la ilgili ilginç bir benzetmede bulundu.

Arınç şöyle konuştu: "Ben daha sabırsızım ama Allah Tayyip Bey'den razı olsun. O sabır örneği bir insan, Hazreti Eyüp gibi maşallah. Nelere sabrediyor bir bilseniz. Bir insan düşünün 22 saat ayakta. Millet için gözünü kırpmadan çalışıyor.''

Arınç, Türkiye'de TBMM Başkanının eşinin başında örtü olacaksa, buna herkesin saygı duyması gerektiğine dikkati çekerek, "Ben eşimin başındaki örtüsüyle iftihar ediyorum ona uzanacak dilleri de lanetliyorum. Bunu bütün hanımlarımız için söylüyorum" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...