Arınç: İçimiz kan ağlıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hakkari'de 24 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili "Olaydan fevkalade üzgünüz. İçimiz kan ağlıyor. Alçakça, kalleşçe, haince yapılmış bir eylem" dedi.

Anadolu Ajansı 19.10.2011 - 14:27

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir dizi etkinlikte bulunmak üzere gittiği Makedonya'dan, Hakkari'deki terör saldırısı nedeniyle programını yarıda keserek Türkiye'ye döndü.

Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan Arınç, yaşanan acı olaydan dolayı derin bir üzüntü duyduğunu söyledi.

''Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini görüyoruz'' diyen Arınç, bu olaydan dolayı programını yarıda kestiğini de anımsattı. Arınç, şöyle konuştu:

Arınç, ''Olaydan fevkalade üzgünüz. İçimiz kan ağlıyor. Büyük bir olay. Alçakça, kalleşçe, haince yapılmış bir eylem. Terörle mücadelemiz artarak daha büyük bir inançla, daha büyük bir azimle devam edecek ve sonunda muvaffak olacağız. Bu ülke terör belasından kurtulacak. Buna eminim. Dün Bitlis'te Güroymak'ta içinde çocuklarında bulunduğu 8 vatandaşımızın, 5'i polis olmak üzere, hayatını yitirmesi, bugün de son sayı sanıyorum 24 olarak açıklandı, 24 askerimizin şehit olması Türk milletinin kalbini kanattı. Hepimizin başı sağolsun, Allah sabır versin.''

Arınç, bir gazetecinin, kendisinin de katılacağı geniş kapsamlı bir güvenlik toplantısının söz konusu olup olmadığını sorması üzerine, şu ana kadar böyle bir bilgisi olmadığını ancak sabah saatlerinde Ankara'da bulunan ilgili bakanların da katıldığı bir toplantının yapıldığı bilgisini aldığını ifade etti.

Bülent Arınç, bundan sonrası için daha farklı bir toplantı yapılacaksa, ona kendisinin de katılacağını kaydetti.

Saldırıda şehit olan 24 asker. Saldırıda şehit olan 24 asker.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...