Arınç ile Erdoğan 'öğrenci evleri'ni çözdü

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, öğrenci evleriyle ilgili Başbakan Erdoğan'la konuştuklarını kendisi açısından bir mesele kalmadığını söyledi.

19.11.2013 - 03:19

Arınç ile Erdoğan 'öğrenci evleri'ni çözdü

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dünlü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının karşısına çıktı.

Arınç'a, öğrenci evleriyle ilgili açıklamalarının farklı boyuta taşındığı, Başbakan Erdoğan'ın da "eğer problem varsa aramızda hallederiz" dediğini hatırlatıldı ve konunun Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda gündeme gelip gelmediği soruldu.

"Bugün belki karşınıza farklı bir hükümet sözcüsü görmeyi hayal ediyordunuz. Ben görevimin başındayım" ifadesini kullanan Arınç, "15 gün evvel yapılan konuşmalar, açıklamalar, bunların hepsi kamuoyunun malumudur" dedi ve devam etti:

Biz günübirlik bir siyasetçi değiliz. Geçmişten bu yana tecrübemiz var. Öncelikle şunu söylemem lazım: Şu anda bir bakan olarak, AK Parti'nin bir milletvekili olarak benim hiçbir sözüm, benim hiçbir davranışım, benim hiçbir eylemim hükümetime zarar vermemeli, başbakanıma zarar vermemeli.

Ben kendi şahsım ile ilgili konuşmalarımda, görüşlerimde, düşüncelerimde fikirlerimi ifade ederim ama bunların hükümete zarar verecek noktaya gelmesini, başbakanı yıpratacak noktaya gelmesini arzu etmem.

Biz geçmişten bu yana arkadaşlığı kardeşliğini dava sahipliğini bilen insanlarız. Bizim için hiçbir mesele kalmamıştır. Biz gerekli her şeyi konuştuk. Bugün görevimin başında, yapabildiğimiz kadar bunu yapmaya devam edeceğiz.

Diyarbakır seyahatine katıldım. Ondan daha önce başka görüşmelerimiz oldu. Bizim aramızda her sorunu bu şekilde çözen, bu yola böyle devam eden insanlarız. Başka partilere, başka kişilere benzemeyiz. Eğer partimize hükümetimize zarar verecek bir sözün, eylemin sahibiysek kendimizi feda ederiz. Yeter ki hükümetimiz zarar görmesin diye. Bu noktada hiçbir anlaşmazlığımız çatışmamız olmadı.

Sayın Başbakan'la bu konuyu kendi içimizde gayet güzel bir şekilde konuştuk. Görevimizi en iyi şekilde yapmak için söz verdik."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...