Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Arınç'ın değindiği konulardan biri de, Gezi Parkı eylemlerinin yaşandğı Taksim Meydanı'nda geçtiğimiz günlerdeki bir protestoydu.

"Taksim'de her şey oldu, ama sonunda bir kadın geldi, afedersiniz üstünde ne varsa bir kenara attı, iç çamaşırlarıyla oynamaya başladı" diyen Arınç, "Güya İsviçre'den gelmiş, güya doktormuş. Söylediği şey çok önemli, 'İsviçre'de özgürlük var, Türkiye'ye özgürlük getirdim'. Ben kendimi zor tutuyorum bir şey söylememek için" dedi.

Haya sahibi olmayan, utanmayan, sıkılmayan, Allah'tan korkmayan insanların her kötülüğü yapabileceğini söyleyen Arınç, "Allah bütün kadınlarımıza, çocuklarımıza, evlatlarımıza bu güzel duyguyu vermiş, haya sahibi kılmış bizi, Cenab-ı Hak. Bugün hayadan, ar duygusundan şikayet edenler var. Herkesi sokağa salıvermeyi, herkesin çırılçıplak kalmayı özgürlük bildiği, yanlış da olsa bir anlayış var" şeklinde konuştu.

Ayıp, günah, kötü sayılanları yapmama konusunda haya ve edep sahibi olmaktan daha büyük bir nimet olamayacağını ifade eden Arınç, "Çıplaklığı özgürlük zanneden bir anlayış ve ona sahip olan insanlar da var. Elbette ben bunları doğru görmüyorum, ama bunlara kızmanın yanlış olduğunu söylemenin dışında da bir şey söylememiz mümkün değil. Bunları özendirme noktasında olmamalıyız" diye konuştu.