Arınç: 'Muhalefet partileri sabıkalı'

Bülent  Arınç  Bursa’da yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin seçim vaadlerinin gerçekçi olmadığını belirterek, "Başarılı  bir  hükümet varken kimsenin macera aramaya niyeti yok'' dedi.

Haberler 20.05.2011 - 17:43

Arınç: 'Muhalefet partileri sabıkalı'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa’da yaptığı konuşmada 8,5 yıldır iktidar olduklarını belirterek, bu süreçte çok sayıda seçim kazandıklarını ve önemli başarılara imza attıklarını söyledi.

Uzun süren koalisyon hükümetlerinin ardından büyük oy oranıyla iktidara gelen AK Parti hükümetinin milletin güvenini kazandığını dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

''Her yerden binlerce, onbinlerce insan, bize, 'doğru yoldasınız, güzel şeyler yapıyorsunuz, milletin sorunlarını çözüyorsunuz, Allah sizden razı olsun' diyor. 'Biz de size destek olacağız' diye söylüyor.

Muhalefet partilerinin arzusuda bu seçimlerden başarılı çıkmaktır. Onlar da vaat üzerine vaat yağdırıyorlar ama halk inanmıyor, gerçekçi bulmuyor. Neden? Çünkü bunların geçmişteki sabıka kayıtları, çok kötü. Ülke adına, millet adına yaptıkları, bugün 'bin kere Allah razı olsun' diyebileceğimiz bir hizmetleri yok. Hazır bu işleri götüren ve çok da iyi başaran bir hükümet varken kimsenin macera aramaya niyeti yok.''

Arınç, halktan ''Allah razı olsun'' sözlerini duymanın kendilerini memnun ettiğini vurgulayarak, ''Allah'a hamdolsun kurulan bütün tuzaklardan, haince teşebbüslerden, Rabbim onların duasıyla bizleri korudu. Allah'a hamdediyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...