NTV

Arınç: Ne Danıştay ne de ben kalacağım

Türkiye

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Danıştay’ın katsayı kararıyla ilgili soruya ilginç bir yanıt verdi: “Bayramdan sonra ne Danıştay kalacak ne Bülent Arınç.”

AK Parti'deki partililerle bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Demokratik Açılım”a yönelik eştirilere yanıt verdi.

Arınç, şöyle konuştu: “En iyi milliyetçilik vatanı ve milleti için en güzel işleri yapmaktır. Vatan millet Sakarya nutukları ile milletin kabaran duygularını tatmin etmek değil milliyetçiliğin gereğini yapmaktır. Bundan dolayı başımız dik alnımız açık. Attığımız her adımın söylediğimiz her sözün yaptığımız her işin hesabını şerefle veriyoruz. Türkiye gerçekleri ile yüzleşiyor.”

Muhalefet partilerine "Birbirimizin düşmanı değil, rakibiyiz" diye seslenen Arınç, üslup konusunda uyarılarda bulundu.

Arınç, “Birbirimizi ölümüne yıpratmak birbirimizi vatan haini ilan etmek yokedilmesi gereken çok kötü varlıklar olarak görmek, siyasi partilere ve genel başkanlarına hiç yakışmıyor. Kürsülerden sanki birbirimize vuracakmış gibi hareketleri bırakın. Türkiyenin buna ihtiyacı var, gelin kucaklaşalım” dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç'a Danıştay' ın, üniversiteye girişte katsayı farkının devam edilmesi sonucunu doğuran kararı da soruldu. Arınç'ın cevabı kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Arınç, “Bayramdan sonra ne Danıştay kalacak ne Bülent Arınç iyi günler, hepinize iyi bayramlar arkadaşlar” dedi.