Arınç: O güzelim Anayasa Mahkemesi'ni...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "CHP, o güzelim Anayasa Mahkemesi'ni anamuhalefet mahkemesi yaptı. '2 kere 2, 4' diyorum. Dörtnala Anayasa Mahkemesi'ne koşuyor, iptalini istiyorlar" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.09.2010 - 22:33

Arınç: O güzelim Anayasa Mahkemesi'ni...

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''CHP, o güzelim Anayasa Mahkemesi'ni anamuhalefet mahkemesi yaptı'' dedi.

Bayram tatilinde Yalova'ya gelen Arınç, AK Parti İl Teşkilatı'nca düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada konuşma yapan Arınç, referandumda ''evet'' çıkmasını beklediğini belirtti.

CHP'nin anayasa değişikliğindeki maddelere itirazını değerlendiren Arınç, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet Halk Partisi, o güzelim Anayasa Mahkemesini anamuhalefet mahkemesi yaptı. Mesela '2 kere 2, 4' diyorum. Adam dörtnala koşuyor Anayasa Mahkemesine, iptalini istiyor."

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Hayırda hayır vardır'' sözüne de atıfta bulunan Arınç, ''Biz 'hayır' kelimesini çok kullanırız. Bizim inancımızda, literatürümüzde hayır çoktur. Hayırlı işler, hayırlı bayramlar, hayırlı cumalar deriz. Birileri bundan istifade etmeye çalışıyor" diye konuştu.

Referandumun bir seçim olmadığını vurgulayan Arınç, şöyle konuştu:

''Önümüz bir referandum, bir seçim değil. Referandumla seçimi karıştırmaya çalışanlar var. İktidar değişmeyecek, muhalefet değişmeyecek, parlamentoya yeni milletvekilleri girmeyecek. 10 ay sonra kozumuzu seçim meydanlarında paylaşırız.''

Sayfa Yükleniyor...