Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nin açığa alınan generallerle ilgili kararı tartışmalı olacaktır' dediği için kendisini eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

Gazetecilere açıklama yapan Arınç, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli de, Kılıçdaroğlu da yargıda iki başlılığı olağan görüyor. Sayın Bahçeli'nin tehdit kokan sözlerine son derece üzüldüm. Benim ismimi sokaktan biri gibi ağzına alıp söyledikleri bizi korkutmaya dönük olduğu anlaşılıyor. Biz bu konuşmalardan toptan tüfekten korkmayız.

Ben prensipler üzerine konuşmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Benim halktan nasıl özür dileyeceğimi merak ettiğini söylüyor. Halktan özür dilememe gerek yok, ben yanlış bir şey yapmadım. Ey halkım ben tek yargıdan yanayım. Bu tartışmaları bitirir.

CHP'de kafalar karışık ne söylediklerini ne yaptıklarını bilememektedir. Kılıçdaroğlu, 'Bu bir yargı sürecidir ve yargı kararına saygı duymak gerekir' diyor. Grup Başkan Vekili Kemal Anadol ise 'sivil darbe' diyor.

Sizden önceki genel başkanın da bizzat verdiği kanun tekliflerinde yargıda teklik ilkesi savunuluyor. CHP'de kafalar karışık. "