Arınç: TÜSİAD 28 Şubat'ın hesabını vermeli

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, partisinin Osmangazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada TÜSİAD'ı eleştirdi: "Herkes gibi 28 Şubat'taki kötü rollerinin hesabını versinler."

15.09.2012 - 19:36

Arınç: TÜSİAD 28 Şubat'ın hesabını vermeli

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "TÜSİAD, 28 Şubat'ın hesabını vermeli" dedi.

AK Parti Osmangazi İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuşma yapan Arınç, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in 'halkın gerçekleri öğrenmesi gerektiğine' ilişkin yaptığı konuşmaya yanıt verdi.

TÜSİAD'a sert ifadelerle yüklenen Arınç, şunları dile getirdi:

''Biz yaptığımız işi iyi yapıyoruz o yüzden sayın Boyner'in (TÜSİD Başkanı Ümit Boyner) üzülmesine gerek yok. Niçin söyledikleri Türkiye'nin meseleleri, sorunları ve gerçekleri değil. Hanımefendi buyuruyorlar ki; Afyon'un gerçeğini öğrenmek istiyoruz, Uludere'nin gerçeğini öğrenmek istiyoruz.

Evet, bunlarda öğrenmediğimiz bir şey kaldı mı Yani 'bizim kesin şöyledir' diyebilmemiz için adli ve idari soruşturmanın sonucunu açıklamamız lazım. Adli ve idari soruşturma henüz bitmemişken ihtimaller üzerine nasıl konuşabilir hükümet ne diyebilir, kimi suçlayabilir? Kaldı ki gelişmeler her gün askerimizin bildirdiği, hükümetimizin ilan ettiği kadarıyla konuşuluyor.

Yani, TÜSİAD gerçekten bir halkın temsilcisi olduğunu ifade ediyorsa 28 Şubat'taki kötü rolünün hesabını herkesin verdiği gibi vermeli. Meşru hükümetleri devirebilmek için 5'li çetenin içerisinde yer alanlar bugün halk adına konuşmaya nasıl cüret edebiliyorlar doğrusu bu çok önemli bir gelişme. Biz halka hesap verdiğimiz için her seçimden çıkarak geliyoruz. Bizim tek muhatabımız millettir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...