Arınç ve İnce aynı masada iftar açtı

Meclis tarihinde ilk kez bir milletvekili tüm vekilleri, Alevilerin Muharrem orucu için Meclis Lokantası'nda iftar yemeğine davet etti. CHP'li Sebahat Akkiraz'ın verdiği iftara damgasını vuran kareyse, iki gün önce Genel Kurul'da çok sert şekilde tartışan iki ismin aynı masada yer almasıydı.

Haberler - NTV Haber 22.11.2012 - 17:43

Meclis tarihinde ilk kez bir milletvekili tüm vekilleri, Alevilerin Muharrem orucu için Meclis Lokantası'nda iftar yemeğine davet etti.

CHP İstanbul Milletvekili Sebahat Akkiraz'ın Muharrem iftarı davetine, başta Meclis Başkanı Cemil Çiçek olmak üzere dört partiden çok sayıda milletvekili katıldı.

CHP'li Sebahat Akkiraz'ın verdiği iftara damgasını vuran kareyse, iki gün önce Genel Kurul'da çok sert şekilde tartışan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin aynı masada yer almasıydı.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da yer aldığı iftar yemeğinde konuklara etsiz, soğansız yemekler ikram edildi.

Mönüde mercimek çorbası, yumurtalı ıspanak, türlü, komposto ve aşure vardı. Konuklara su yerine ayran ikram edildi.

Yine Muharrem ayında kesici aletleri yasaklayan Alevi gelenekleri dikkate alınarak masalara plastik çatal ve bıçaklar konuldu.

İftar nedeniyle Genel Kurul oturumuna da bir saatlik ara verildi.

TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan tartışmada Muharrem İnce, kendisine “Cinsel tacizden tek dosya var, o da size ait” diyen Arınç’a, “Dokunulmazlığımı kaldırmazsanız şerefsizsiniz” karşılığını vermişti.

Sayfa Yükleniyor...