Arınç'tan '3 çocuk' yorumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da katıldığı bir sünnet töreninde Başbakan Erdoğan'ın 3 çocuk tavsiyesini değerlendirdi. Arınç, "Bizim niyetimiz Başbakan gibi sayıları söylemek ve her gün arttırmak değil. Allah gönlünde ne geçiyorsa en hayırlısını nasip etsin" dedi.

30.06.2013 - 10:46

Arınç'tan '3 çocuk' yorumu

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, danışmanı Mahmut Turunç'un oğulları Yusuf ve Furkan Turunç'un sünnet törenine katıldı.

Sukaypark Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşma yapan Arınç, Yusuf ve Furkan'a bir ömür sağlıkla, mutlulukla, huzur içinde yaşamayı diledi.

Sünnet'in adına, amacına uygun bir şekilde kutlandığında Allah'ın da Peygamber'in de mutlaka hoşnut olacağını dile getiren Arınç, "Adı üzerinde sünnet, bizim inancımızın bir gereği. Bir de geleneklerimizle örf ve adetlerimizle bir sünnetin nasıl yapılması gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu akşam kutladığımız sünnet, böyle örnek sünnetlerden birisi" diye konuştu.

Arınç, evliliğin çok önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Evlilikten amaç, kadın ve erkeğin birbirinden huzur bulmasıdır, helallere haramlara uygun yaşamasıdır. Toplumun temelini güçlü kılmak ve elbette güzel nesiller yetiştirmektir. Bizim niyetimiz Başbakan gibi sayıları söylemek ve her gün arttırmak değil. Allah gönlünde ne geçiyorsa en hayırlısını nasip etsin. Rabbim miktarını da zamanını da zeminini de daha iyi bilir. Furkan ve Yusuf'un isimleri güzel, yaptıkları sünnet de güzel. Güzel bir akşam geçiriyoruz. Niyet hayırsa akıbet de hayır inşallah. Rabbim bu güzel çocukları anne ve babasını mübarek kılsın."

Mehter takımının kulağını çınlattığını ifade eden Arınç, "Bir tören 10. Yıl Marşı ile başladı. Asabım bozuldu, mehter varken niye onunla başlamıyoruz dedim, kulağınızı çınlattım. Mehter varsa önce mehterle başlanır" dedi.

Törende Bursa Uludağ Mehter Takımı, gösteri yaptı.

Buradaki törenden önce bir otelde düzenlenen Faik Çelik'in torunu Faik Efe Çelik'in sünnet törenine de katılan Arınç, özel bir hastanede tedavi gören Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan'ı ziyaret etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...