Arınç'tan askerlik müjdesi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, uzun süreli askerliğin 12 aya indirilmesine ilişkin düzenlemenin önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.10.2013 - 12:08

Arınç'tan askerlik müjdesi

Arınç, bayram namazını Kocatepe Camisi'nde kıldı. Cami çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Arınç, bütün milletin ve İslam aleminin bayramını kutlayarak, "Allah tekrarına eriştirsin. Bunlar mutlu olduğumuz günlerdir. İnşallah milletçe ve bütün İslam alemi, huzur içerisinde, sükunet içerisinde güzel bir bayram geçirir ve inşallah güzel günlerin müjdecisi olur" ifadesini kullandı.

"Askerliğin kısaltılmasına ile ilişkin bir takvimin olup olmadığı" sorusu üzerine Arınç, askerliğin 12 aya ineceğini ve bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi dolduran askerlerin terhis edileceğini belirtti.
      
Arınç, "Zannediyorum, önümüzdeki ay içerisinde böyle bir düzenleme gerçekleşir. Şimdiden askerlerimize hayırlı teskereler diliyorum. Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum" dedi.
      
Bu düzenlemenin, demokratikleşme paketi içerisinde bulunmadığını hatırlatan Arınç, "Ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikle uzun süreli askerlik 12 aya indirilmiş oldu. Daha doğrusu indirilecek inşallah. Önümüzdeki aydan itibaren de bu süreyi dolduranlar terhis edilecek. Yeni askere gidenler de 12 ay üzerinden gitmiş olacaklar" diye konuştu.
      
Bayram namazı sonrasında camideki vatandaşlarla bayramlaşan Arınç, kendisinden ricada bulunan gençlerle de topluca fotoğraf çektirdi.

Sayfa Yükleniyor...