Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, PKK'nın çekilmesine yönelik çarpıcı bir açıklamada bulundu, "Cehennemin dibine gitsinler" dedi.

Bugün Koç Üniversitesi'ni ziyaret eden Arınç, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Gelen bir soru üzerine çözüm ve çekilme sürecine değinen Arınç, şunları söyledi:

"Önce siz silahınızı bırakıp eylem yapmaktan vazgeçeceksiniz. Geçtiler, 5 aydır eylem yok. İkincisi Türkiye'deki silahlı unsurlarınız yurtdışına çıkacak. Silahlarıyla birlikte veya silahlarını bırakıp gidecekler. Şimdi o başladı veya başlıyor.

'Niye gidiyorsunuz yahu daha karpuz kesecektik' deme imkanımız mı var? Cehennemin dibine gitsinler. Gidiyorlarsa, buna bizim sevinmemiz gerekmez mi? Şehitlerimizin yasını tutalım ama her gün bunları söyleyerek alacağımız hiçbir nokta yok.

Özgür, birlikte, kaynaşmış bir ülke olarak, etnik farklılıkların bir zenginlik olduğu, bin yıldan beri bu topraklarda birlikte yaşadığımızın bilincine varacaksak, bundan sonra silahlara veda edilecekse, 'Silahlar sussun, artık siyaset, fikirler konuşsun' diyen bir adama, 'Sen böyle deme, eylemlere devam diye talimat ver' diyecek halimiz mi var? Geldiğimiz nokta, iyi bir nokta. Çok daha güzel günler göreceğiz, güneşli, güzel günler."