Arınç'tan göç dalgasına ilişkin açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Suriye'deki yönetimin, halkına karşı zulmetmesini her zaman eleştirdik ama oradan kaçıp da hayatını kurtaran insanlara da kucak açtık. Şimdi aynı şekilde bir akım, Suriye kuzeyinden başlayarak Türkiye'ye Kürtleri de getirecek olursa bu, Türkiye için maddi manevi açıdan bir yıkım olabilir" dedi.

Anadolu Ajansı 20.09.2014 - 00:32

Arınç'tan göç dalgasına ilişkin açıklama

Özel bir televizyon kanalına konuk olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, IŞİD'in süreç içinde güçlenen, çok acımasız, bazen topluca insanları öldürerek büyük cinayetler işleyen bir terör örgütü olduğunu söyledi.

Arınç şu ifadeleri kullandı:

"Hükümet olarak düşüncemiz; Suriye'de yaşanan olaylar sebebiyle Türkiye'ye gelen bu kadar insan var. Bu kadar insana maddi olarak her şeyi veriyoruz çünkü onlar ölüm korkusuyla Türkiye'ye sığındı.

Suriye'deki yönetimin, halkına karşı zulmetmesini her zaman eleştirdik ama oradan kaçıp da hayatını kurtaran insanlara da kucak açtık.

Şimdi aynı şekilde bir akım, Suriye kuzeyinden başlayarak Türkiye'ye Kürtleri de getirecek olursa bu, Türkiye için maddi manevi açıdan bir yıkım olabilir. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar kendi topraklarında onları güvenli haline getirmemiz lazım.

İnsani yardımı yapalım, gıda yardımı yapalım vesaire yapalım. Çünkü bunu yapmaya mecburuz. Biz Türk milletiyiz, hamiyetli insanlarız. Aman dileyene, bizden yardım isteyene, 'Beni kurtar' diyene kucağımızı, elimizi, kolumuzu açmak zorundayız. Bunu tarihin her döneminde Türk milleti yapmış."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...