Arınç’tan kaset yorumu

Başbakan Yardımcısı Arınç, MHP'de kaset iddialarına adı karışan isimlerin istifa etmelerine ilişkin, ''Bu şekilde sanıyorum, MHP'nin Başkanlık Divanı boşaldı veya çok büyük ölçüde eksildi” dedi.

Bir canlı yayın programına katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MHP'de kaset iddialarına adı karışan isimlerin partideki görevlerinden ve milletvekili adaylıklarından istifa etmelerine ilişkin şu yorumu yaptı;

“Bu şekilde sanıyorum, MHP'nin Başkanlık Divanı boşaldı veya çok büyük ölçüde eksildi. Kasetler konusunda doğrusu hiçbir şey söylememeye neredeyse yemin etmiş durumdayız. Bunlar nereden bakansanız bakınız çirkin olaylardır. Hem özel hayatı gizlenerek bir şekilde kasete alan ve bunları deşifre eden veya servis eden kişiler ahlaki bakımdan da ceza hukuku bakımından da çok kötü bir şey yapıyorlar.

Bir taraftan da görüntüleri yayınlanan kişilerin, kendi partilerinin dünya görüşüne veya partilerinin kimliğine Türkiye'de ifade ettikleri düşüncelerin tamamen dışında bir hayat yaşadıklarını göstermesi bakımından da bu kişilerle ilgili çok derin yaralar açıldı. Bu, MHP'nin iç meselesidir, bir şekilde ifşa edilmesiyle de Türkiye'de yaşanan bir kötü durumdur. Onun dışında bir şey söylemek istemiyorum.''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatlerinin ''çok hayali şeyler olduğunu'' ifade eden Arınç, ''Bunları yapmaları da mümkün değil, konuşmaları bile mümkün değil çünkü AK Parti'nin şöyle bir kolaylığı var; AK Parti 2023 vizyonu, Türkiye için çok büyük hedefler koyuyor. Bu hedefleri koyarken, Kanalİstanbul'u anlatırken, Türkiye'nin her ili için hemen üst düzey projeler açıklarken, hiç kimse 'bunlar bunu yapamazlar' demiyor. Çünkü geçmişte yaptıklarımız var, halen yapacaklarımız var ve ilerisi için düşündüklerimiz var'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...