Arınç'tan 'siyaseti bırakacağım' mesajı

Son dönemde artan terör saldırılarıyla ilgili önemli açıklamalar yapan Arınç’a, AK Parti tüzüğündeki 3 dönem şartı soruldu.

NTV Haber 12.09.2012 - 06:13

Arınç'tan 'siyaseti bırakacağım' mesajı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terörle mücadele konusunda önemli açıklamalar yaptı, 2015'te yapılacak genel seçimlerin ardından aktif siyaseti bırakabileceğinin sinyallerini verdi.

"Terörle son 3 yılda yapılan mücadelenin son 30 yıldır yapılan mücadelenin 50 misli başarılı sonuçlar verdiğini” söyleyen Arınç’a, AK Parti tüzüğündeki 3 dönem şartı da soruldu.

Uzun yıllardır siyaset yaptığını ve siyasette geleceği her noktaya da geldiğini söyleyen Arınç, “3 dönem yasağı olmasaydı bile ben siyasi hayatımın aktif yönüne bir şekilde son vermek istiyordum” dedi.

Arınç, TRT'de katıldığı bir programda, terör örgütünün son dönemde düzenlediği saldırıları ‘intihar saldırıları’ olarak niteledi.

Örgütün 2012 yılına yönelik hedefleri olduğunu söyleyen Arınç, "Bunu bir final yılı olarak görüyorlar, devrimci halk savaşının finali olarak görüyorlar. Ve beklemedikleri bir şey, halkın bunlara itibar etmemesi. O yüzden halka çullanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Terörle son 3 yılda yapılan mücadelenin son 30 yıldır yapılan mücadelenin 50 misli başarılı sonuçlar verdiğini belirten Arınç, bu konudaki çalışmalarının netice vereceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...