İlişkili Haberler

Ankara Kızılay'da otobüs durağına bomba yüklü araçla yapılan intihar saldırısında 37 kişi hayatını kaybetti ve onlarca kişi de yaralandı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Ozancan Akkuş.

Akkuş, 10 Ekim 2015 günü ‘Barış Mitingi’ öncesinde Ankara Garı önünde toplananlara yönelik olarak yapılan terör saldırısında yakın arkadaşı Ali Deniz Uzatmaz'ı kaybetmişti.

Destina Peri Parlak
Destina Peri Parlak

Akkuş, 10 Ekim'de Ankara Garı önünde yapılan saldırıda can veren arkadaşı Ali Deniz için sosyal medyada, “Gözlerimizden akan yaş bile ellerinizdeki kanı temizleyemeyecek. O temiz adam her zaman sizin yakanızda bizim kalbimizde kalacak” mesajını paylaşmıştı.

DESTİNA'DAN KÖTÜ HABER

Hain saldırı esnasında olay yerinde olanlardan birisi de, Destina Peri Parlak adındaki genç kızdı.

Saldırıdan dakikalar önce bir arkadaşı tarafından sosyal medyada görüntüleri paylaşılan Destina'nın, kanlı saldırı sırasında durakta otobüs beklediği ileri sürüldü.

Saldırıdan sonra genç kızın olay yerinde yerde yattığını gösterdiği iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyadan paylaşılmıştı. Destina Peri Parlak'ın ismi, saldırıda hayatını kaybedenlerden oluşan 31 kişilik listede yer aldı.