Arkadaşlarının gözü önünde boğuldu

Sakarya'nın Erenler ilçesinde oturan ve serinlemek için Sapanca Gölü'ne giren 15 yaşındaki Yusuf Eren Güzel, akradaşlarının gözü önünde boğularak can verdi.

DHA 25.05.2015 - 00:10

Arkadaşlarının gözü önünde boğuldu

Sakarya'nın Erenler ilçesinde özel bir lisede okuyan Yusuf Eren Güzel, bugün öğlen saatlerinde arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için Sapanca Gölü'ne girdi.

Bir süre yüzen Yusuf Eren, yaklaşık 10 metre açıkta gözden kayboldu. Durumu fark eden arkadaşları gölün içinde dakikalarca arama yaptı ama Yusuf Eren'i bulamadı.

Gençlerin ihbarı üzerine olay yerine, 112, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Arama kurtarma dalgıçları, göle dalarak genci aramaya başladı.

Bir başka ekip ise gölün karşı kıyısından botla bölgeye gelerek arama çalışmalarına destek verdi. Yaklaşık yarım saatlik aramanın ardından dalgıçlar, Yusuf Eren'in cansız bedenine ulaştı.

Sağlık ekipleri genci, yaşama döndürmek umuduyla kalp masajı yaptı. Ancak tüm çabalara karşın, Yusuf Eren yaşama döndürülemedi.

Şoka giren arkadaşları, kalp masajını izlerken gözyaşlarına boğuldu. Yusuf Eren'in cesedi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...