ArkiPARC'a başvuru için son iki hafta

ArkiPARC Gayrimenkul, Sürdürülebilirlik ve Belediye Ödülleri'ne başvurular 28 Şubat Perşembe günü sona eriyor.

18.02.2013 - 17:30

ArkiPARC'a başvuru için son iki hafta

Gayrimenkul sektörü, ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı ile dördüncü kez bir araya geliyor. Etkinlik kapsamında verilecek ArkiPARC Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda dört senedir verilen Gayrimenkul Ödülleri'nin yanı sıra Belediye Ödülü ve Sürdürülebilirlik Ödülü olmak üzere iki yeni ödül de bu sene ArkiPARC  kapsamında sahiplerini bulacak.

İlk kez 2008'de verilen ve Türkiye'nin gayrimenkul alanındaki ilk ödülü olan ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü bu sene de 'Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım' olmak üzere toplam altı kategorideki "projeler" üzerinden geliştirici ve mimarına verilecek.

İki aşamalı bir sistem ile sahiplerini bulacak ödülün ilk aşamasında seçici kurul her bir kategori için üçer finalist belirleyecek. Finalistler arasından kazananlar ArkiPARC etkinliğine katılan ziyaretçi, katılımcı, konuşmacı ve basın yaka kartına sahip kişiler tarafından ArkiPARC etkinlik mekanında yapılacak oylamayla belirlenecek. Katılımcılar her bir kategori için sadece bir oy kullanabilecek.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖDÜLÜ
Sürdürülebilirlik Ödülü'nün temel amacı; çevre ile ilgili sorumlulukları göz önünde bulunduran, nitelikli kentlerin üretilmesi için kente yapılan yatırım ve hizmetlere sürdürülebilirlik çerçevesinde katkıda bulunan kişilere, kurumlara, projelere ve ürünlere teşvik sağlanması.

Ödül, çevre sorunlarına farkındalık yaratan ya da yenilikçi stratejileri ve çözümleri hayata geçirmek adına sürdürülebilirliğe önemli katkısı olan yatırım, hizmet veya ürünün kendisine ya da bunları hayata geçiren kişi veya kurumlara verilecek.

Ödül, "taze fikir" ve "kişi/ürün/hizmet/gayrimenkul/kurum/tamamlanmış proje" olarak iki ana kategoride sahibini bulacak.

BELEDİYE ÖDÜLÜ
ArkiPARC Belediye Ödülü 2013 ise belediyeler tarafından hayata geçirilerek kentli için olumlu yönde değer artışının gerçekleşmesine sebep olan kamu hizmetlerinin teşvik edilmesini hedefliyor.

Bahsedilen kamu hizmetlerinde aranan temel şartlar, uygulandıkları kentlerde sağlıklı değer artışlarına sebep olmak ile kentlilerin yaşam kalitesini doğrudan yükseltmek olarak sıralanıyor.

Gayrimenkul ve kent alanında uzman jürinin oyları ile belirlenecek ödüle büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyeleri başvuru yapabilecek.

ArkiPARC Gayrimenkul, Sürdürülebilirlik ve Belediye Ödülleri'ne son başvuru tarihi 28 Şubat. Ödüller, 11 Nisan 2013 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek bir törenle sahiplerini bulacak.

ArkiPARC Ödülleri ve katılım koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için www.arkiparc.com web sitesi ziyaret edilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...