Futbol stadyumlarının en büyük problemlerinden biri olan pozisyonların tekrar gösterildiği ekranı görememe sorununa Sony ve Arsenal’den alternatif bir çözüm geliyor: Pozisyon tekrarlarını bir yazılımla stadyum içinde bulunan PSP sahiplerine yayınlamak.

Taşınabilir oyun konsolu PlayStation Portable kullanan taraftarlar için Sony tarafından geliştirilecek yazılım sayesinde, futbolseverler maç sırasında stadyumda bulunan futbolseverlerle aralarında anlık mesajlaşma hizmetinden de yararlanabilecekler.

Mayıs 2010’da Arsenal’in ünlü Emirates stadyumuna kurulacak olan sistem, maç sırasında saha içinde olanları farklı açılardan takip eden kameralar sayesinde PSP sahibi futbolseverlere farklı açılardan da canlı olarak yayınlayabilecek.

Sony Europe’un perakende satış müdürü Eric Siereveld’in verdiği bilgiye göre, Arsenal’in eşine az rastlanır Emirates Stadyumu için geliştirilen teknolojilerden belki de en keyiflisi olacak sistem, entegre sohbet modülü sayesinde belki de taraftarların oyun oynandığı sırada birbirleriyle etkileşimini arttıracak.