İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gelen “Moya Moya” hastası Arthur Manukyan ile annesi Hasmik Manukyan Şube Müdürü Ali Çelen tarafından karşılandı.

İlişkili Haberler


Manukyan ve annesi, oturma izniyle ilgili işlemlerini tamamlamalarının ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile emniyet müdürlüğünün A Blok binası önünde bir araya geldi.

Emniyet Müdürü Çapkın burada yaptığı açıklamada, Arthur Manukyan'ın önemli bir hastalığı olduğunu ve Türkiye'de tedavi olması gerektiğini hatırlattı.

Çapkın, ''Sayın Başbakanımızın ve Bakanımızın talimatlarıyla Manukyan ailesine en uzun ikamet süresi olan 5 yıllık ikamet izni veriyoruz. Ayrıca Türk vatandaşı olmak isteyip, istemedikleri de kendilerine soruldu. Kendileri, Türk vatandaşı da olmak istediler. Vatandaşlık müracaatları alındı. Bugün bunun için buraya geldiler. Biz sürekli kendileriyle yakından ilgileneceğiz'' diye konuştu.

‘İYİLEŞ, TOP OYNAYALIM’
Çapkın, Beşiktaş taraftarı olduğunu söyleyen Manukyan'a, ''Bak bende Beşiktaşlıyım. Bir an önce iyileş, birlikte top oynayalım'' diyerek moral verdi.

Anne Hasmik Manukyan da, Türkiye'de oturma izinlerinin bulunmadığını belirterek, ''Bugüne kadar oturma iznimiz yoktu. Ancak tedavinin devam etmesi gerekiyordu. Şimdiye kadar çok şükür yakalanmadık. Bu süreçte emeği geçen Başbakan'dan, CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman'a kadar herkese teşekkür ederim'' dedi.

ARTHUR DA AYDIN DA MUTLU
Arthur Manukyan ise ''Çok mutluyum. İlginize teşekkür ederim. Benim iki adım var. Biri Aydın, diğeri Arthur. Duruma göre ikisini de kullanıyorum. Bazı arkadaşlarım Aydın, bazıları Arthur der'' diye konuştu.