Artık bizim de imdb'miz var!

Türkiye'nin en geniş sinema veritabanı olma iddiasıyla kurulan antraktsinema.com yayında.

Haberler 15.06.2010 - 12:59

Artık bizim de imdb'miz var!

Antrakt ile Sinema gazetesinin 25 yıllık arşivini birleştiren 'nin en kapsamlı sinema sitesi antraktsinema.com yayın hayatına başladı.

antraktsinema.com’un genel yönetmenliğini 1990’lardan bu yana düzenli olarak Türkiye’nin box office raporlarını hazırlayan sinema sektörünün deneyimli isimlerinden Deniz Yavuz, yayın yönetmenliğini ise sinema yazarı Özgür Şeyben üstleniyor.

Özgür Şeyben, Deniz Yavuz, Gülhan Düzgün Varank, Eda Günay ve Kültigin Kağan Akbulut’un yazarları arasında bulunduğu antraktsinema.com, Türkiye’deki bütün sinema salonlarının detaylı bilgileri ve fotoğrafları, ayrıntılı Türkiye box office raporları, seanslar, fragmanlar, sinema haberleri ve ilgiyle takip edilen ‘Projelerde Son Durum’ gibi bölümleriyle Türkiye’de sinema adına merak edilen bütün bilgilerin bir arada bulunduğu ciddi bir referans kaynağı olarak sinemaseverlerin hizmetinde olacak.

Türkiye’de piyasaya çıkan bütün Blu-ray formatındaki filmlerin kapsamlı tanıtımlarının yer alacağı antraktsinema.com’un yeniliklerinden bir diğeri de ‘Kaç Kişi Gider’ adlı seyirci sayısı tahmin yarışması. Vizyon filmlerinin haftalık seyirci sayılarının tahmin edileceği yarışmada kullanıcılar sinema biletleri kazanacak.

Antraktsinema.com, bir ay içerisinde sayfalarında: Türkiye jüri tarihçesi, Türk filmlerinin bütün ödülleri, profesyonellerin kullanacağı ajanda, film şirketleri, sinema eğitimi veren üniversite ve akademiler, sinema yayınları, dünya bilet fiyatları, sinema yazarlarının filmlere verdiği yıldızlar, box office haberleri gibi yeni ve eşine rastlanmayan bölümlerle kullanıcıların karşısında olacak.

İnternet kullanıcılarının çok çeşitli bilgilere ücretsiz olarak ulaşabileceği antraktsinema’nın profesyonel kullanıcılar için tasarlanan ‘Antrakt Pro’ isimli bölümüne sadece üyelik sistemiyle ulaşılabilecek. (Radikal)

Sayfa Yükleniyor...