Artık gerçekle yüzleşme zamanı

Adım adım takip edilerek öldürülen Saadet öğretmen veya kocası tarafından kulakları ve burnu kesilen Aysun Kaan. Türkiye'de son bir haftada ortaya çıkan tablo, korkunç gerçeğin boyutunun ne kadar büyük olduğunu gözler önüne seriyor.

16.03.2010 - 18:18

Artık gerçekle yüzleşme zamanı

Saadet öğretmen 24 yaşındaydı, mesleğini yapabilmek için Ardahan'a gitti. Ancak 6 yıl önce İstanbul'da tanıştığı bir kişi hayatını söndürdü. Anaokulu öğretmeni Saadet Ulus, kendisini sık sık rahatsız eden Yalçın Algan tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Oysa Saadet öğretmen kendisini koruması için defalarca devletin resmi kurumlarına başvurmuş ve 'öldürüleceğim' şeklinde suç duyurusunda bulunmuştu.


Saadet öğretmenin yaşadıkları henüz unutulmamışken bu kez Bingöl'den bir vahşet haberi daha geldi. Karısını dövdüğü için 3 ay hapis cezası alan kasap koca, hapisten çıkınca kendisini şikayet eden eşinden intikam almaya gitti. Kocası tarafından boş bir araziye götürülen Aysun Kaan'ın kulakları ve burnu kesildi. Genç kadın, hastaneye kendi başına yürüyerek gitti.

Gazetelerde ilk sayfada yer bulan, televizyonlardaki haber bültenlerinde yayınlanan bu haberler şiddetin ne kadarını gösteriyor? Türkiye'de son bir haftada kaç kadın öldürüldü, kaç kadın dövüldü?

Ortaya çıkan tablo, korkunç gerçeği gözler önüne seriyor. Gazetelerde ve televizyonlarda yer bulmayan olaylar alt alta dizildiğinde şiddetin gerçek boyutları görülüyor. İşte son bir haftada yaşanan şiddet olayları...


10 MART

11 MART

12 MART

Cinayet 1,5 yaşındaki küçük kızın gözleri önünde işlendi. Cinayet 1,5 yaşındaki küçük kızın gözleri önünde işlendi.

13 MART

15 MART

16 MART

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...