Artık yeni bir işi var

Sağlık Bakanı Akdağ’ın Batman’da azarladığı görme engelli işçiye Sağlık Müdürlüğü’nde iş verildi.

19.05.2011 - 10:13

Artık yeni bir işi var

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da azarladığı ve sonradan özür dilediği görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun hayatı bir bir anda değişti.

Mehmetoğlu'na "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diyen Sağlık Bakanı, dün telefonla özür dilediği engelli Mehmetoğlu'nun görev yerini değiştirdi.

Bölge Devlet Hastanesi'nde taşeron kadrosunda santralde çalışan Mehmetoğlu, buradaki görevinden alınarak, Sağlık İl Müdürlüğü'nde geçici işçi statüsünde çalışmaya başladı.

İşinden olacağı korkusu yaşayan Mehmetoğlu bu haber üzerine çok sevindi.

Bakan Akdağ’ın yazdığı özür mektubunda ise şu ifadeler yer aldı;

“Değerli Nurullah kardeşim; Batman ziyaretim sırasında aramızda geçen diyalogun yansımalarını takip ettim. Bu duruma şahsım adına üzüldüm, takip ettiğim kadarıyla siz de üzüldünüz. Bildiğiniz gibi yoğun bir çalışma dönemi içerisindeyiz. Bu süreçte nadiren de olsa arzu etmediğimiz diyaloglar yaşanabiliyor.

Sağlık Bakanı ve hekim kimliğiyle, bir insanlık hali olarak gördüğüm, 'görme engellilik' için sizi, ya da her hangi bir kişiyi rencide edici ifadeyi kasten kullanmam mümkün değildir. Çünkü bir hekim olarak insanın bütün hallerine aşinayım. Ben, hayatım boyunca yaptığım işin merkezine insanı koydum ve bulunduğum yeri, insanımıza hizmet için vesile bildim. Bu anlayışla çalıştım, çalışmaya devam edeceğim.

Sizi daha önce de telefonla arayarak bu niyetimi anlattım. Bu mektubum da yazılı olarak sizde bulunmasını arzu ettim. Yaşananlar nedeniyle öncelikle sizden ve şahsınızda, tüm görme engelli kardeşlerimden özür diliyorum. Sağlık Bakanı olarak 8.5 yıllık çalışma döneminde engelli kardeşlerimi başımın tacı ettim.

Engellilerin sağlık hizmetine rahat ulaşabilmesi için sağlık kuruluşlarımızda düzenlemeler yaptım. Memleketimize hizmet etmeye devam ettiğim sürece, engelli kardeşlerimi baş tacı etmeye devam edeceğim."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...