Asansörü çaldılar

Osmaniye'de 4 katlı binanın asansörü kabini ve kapısı sökülerek çalındı. Bedensel engelli apartman sakini dairesini satmak zorunda kaldı.

Anadolu Ajansı 26.12.2012 - 13:47

Asansörü çaldılar

Adnan Menderes Mahallesi'ndeki 4 katlı apartmanın sakinleri, binadaki asansörün çalındığını fark ederek polise başvurdu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, apartmandaki asansörün motoru, kabini ve kapısının sökülerek, kimliği belirsiz kişilerce çalındığını tespit etti.

Parmak izi çalışması yapan polis ekipleri, olayın binayı yapan müteahhit ile asansör firması arasında alacak verecek meselesi sebebiyle yaşanmış olabileceğini ihtimali üzerine asansör firmasında çalışan 2 kişinin ifadesine başvurdu.

Asansör firması çalışanları, ifadelerinde asansörün çalınmasından haberlerinin olmadığını söyledi.

Bunun üzerine MOBESE kameralarını inceleyen polis ekipleri, hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirlenen 3 şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.

ENGELLİ APARTMAN SAKİNİ DAİRESİNİ SATTI
Apartman sakinlerinden bedensel engelli Abdullah Temurtaş, hırsızlık olayının kendilerini mağdur ettiğini ifade etti.

Olayın ardından dairelerini sattıklarını belirten Temurtaş'ın eşi Ayşe Temurtaş ise şöyle konuştu:

''Eşimin rahatsızlığından dolayı ikinci kattaki eski dairemizi satarak, asansörlü olduğu için bu binaya taşınmıştık. Benim de boyun fıtığı rahatsızlığım olduğu için olayın ardından mağdur olduk. Ailece bu olaydan dolayı mağduriyet yaşadığımız için yakında başka bir yere taşınacağız'' diye konuştu.

Apartman sakinlerinden Samiha Koç da 3 ay önce apartmana taşındıklarını ifade ederek, ''Bu hırsızlık olayının ardından ailece biz de maddi ve manevi zarara uğradık'' dedi.

Apartman sakinleri, olay günü bazı kişileri asansörle uğraşırken gördüklerini, bu kişilerin tamirci olduğunu düşündüklerini bildirdi.

Polis ekiplerinin hırsızlık zanlılarını bulmak için başlattığı çalışmaların sürdüğü bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...