Aşığın 'acı' intikamı

Ayrıldığı sevgilisinin iş yerinin kapısını gece çilingire açtırarak gıda maddelerine ilaçlar katan ve gazı açan kadın hakkında, 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açıldı.

Anadolu Ajansı 23.12.2015 - 11:25 | Son Güncelleme : 23.12.2015 - 11:31

Aşığın 'acı' intikamı

Ayrıldığı sevgilisinin iş yerinin kapısını gece çilingire açtırarak hazırlanan çiğ köfte harcı ile nar ekşisine öksürük şurubu ve müsil, çay ve şekerin içine uyku ilacı, çaydanlığa da çamaşır suyu koyarak gazı açan kadın hakkında, 1 yıl 10 aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Hacer G'nin, müşteki Nadir Ş'ye ait çiğ köfte dükkanında 4 gün çalıştığı, ikili arasında duygusal ilişki yaşandığı belirtildi.

İddianamede, ikilinin arasının bozulması üzerine müştekinin, şüphelinin işine son vererek dükkanının kilidini değiştirdiği kaydedildi.

ÇİĞ KÖFTE HARCINA MÜSİL

Şüphelinin suç tarihinde gece saat 03.00 sıralarında çağırdığı bir çilingire çiğ köfte dükkanının kapısını açtırdığı ve içeri girdiği vurgulanan iddianamede, Hacer G'nin, iş yeri sahibinin akşamdan hazırladığı çiğ köfte harcı ile nar ekşisine öksürük şurubu ve müsil attığı ifade edildi.

Ayrıca şüphelinin iş yerinde bulunan çay ve şekerin içine uyku ilacı koyduğu, salça ve çaydanlığa da bir miktar çamaşır suyu damlattığı belirtilen iddianamede, şüphelinin iş yerindeki piknik tüpünü de açık bırakarak, olay yerinden ayrıldığı belirtildi.

Sabah iş yerine gelen Nadir Ş.'nin içeride gaz kokusu alması ve  durumdan şüphelenmesi üzerine polis merkezine giderek şikayetçi olduğu aktarılan iddianamede, bozulduğu görülen gıdalardan örnekler alınarak inceletildiği
vurgulandı.

GIDALARIN BOZULMUŞ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

İddianamede, Keçiören İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Laboratuvarları ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Tüketici Güvenliği Laboratuvarları Daire Başkanlığında yapılan incelemede, herhangi bir zehirli maddeye rastlanılmadığı, ancak gıdaların bozulduğunun tesbit edildiği bilgisine yer verildi.

Şüphelinin atılı suçu işlediğini inkar ettiğine vurgu yapılan iddianamede, Hacer G'nin, "nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme", "konut dokunulmazlığını ihlal etmek" ile "mala zarar verme" suçlarından 1 yıl 10 aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

Sayfa Yükleniyor...