Tahliye edilen işadamı Asil Nadir, KKTC’de

Tahliye edilmesinin ardından KKTC'ye gelen Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir, "Ülkenin onur mücadelesinde, ülke olma mücadelesinde elbette katkılarımız olacak" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.04.2016 - 14:45

Tahliye edilen işadamı Asil Nadir, KKTC’de

Tutuklu bulunduğu İngiltere’den ’ye iade edilen, ardından KKTC'ye gelen işadamı Asil Nadir'i, Ercan Havalimanı'nda ailesi ve sevenleri karşıladı.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i uğurlamak için Ercan Havalimanı'nda bulunan KKTC Başbakan Yardımcı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş da Nadir’i karşılayanlar arasında yer aldı.

Uçaktan inişinden sonra VIP salonuna giren Nadir, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ülkenin onur mücadelesinde, ülke olma mücadelesinde elbette katkılarımız olacak. Sıkı durun. Birbirinizi çok sevin. Sizi çok özledim. Her şey çok güzel olacak" dedi.

Asil Nadir daha sonra, kendisi Londra’dayken hayatını kaybeden annesi Safiye Nur Nadir’in mezarını ziyaret etti ve ardından Girne'deki evine gitti.

Sahibi olduğu olduğu Polly Peck şirketinden zimmetine para geçirmekten 2011 yılında suçlu bulunan ve İngiliz Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 yıl hapis cezasına çarptırılan 74 yaşındaki Asil Nadir'in cezasının geri kalanını Türkiye'de çekme talebi, İngiltere Adalet Bakanlığınca kabul edilmişti.        

Londra'dan İstanbul'a getirilen Nadir, Silivri Ceza İnfaz Kurumuna konulmuştu. Suçu işlediği tarihte yürürlükte olan 4616 sayılı şartla salıverme ve erteleme yasasından faydalandığı öğrenilen Nadir, tahliye edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...