İlişkili Haberler

3,5 yaşındaki yeğenini asitle yaralayan Cihan Araçman tutuklandı. Araçman, "Ailenin çocuğa gösterdiği ilgiyi kıskandım" dese de polis, olayın ardında başka neden var mı diye araştırıyor.

Annenin ifadesi ise çocuğu Y.K.'nin daha önceden de saldırıya uğramış olabileceğini ortaya koydu. Avukat anne I.G. yazın enişte Cihan Araçman'ın İzmir'deki yazlığında başlarına gelen olayı polise anlattı. Oyuncak arabası patlayınca, çocuk hastanelik olmuş: ''Telefonla konuşuyordum, oğlum bir anda bağırmaya başladı. Başı ve yüzünde kızarıklık vardı. Doktor kimyasal madde nedeniyle olmuş olabileceğini söyledi. İki oyuncağının pillerine baktım, akmamıştı, temizdi. Bir hafta sonra oğlum iyileşti. İstanbul’a dönünce Cihan’dan evde çekilen görüntüleri istedim ama bana bahane uydurarak vermedi.''

''ENİŞTESİNİ GÖRÜNCE AĞLARDI''

Anne, çocuğuyla, eniştesinin anlaşamadığını hatta onu görünce ağladığını da söyledi. Çocuğuna "Enişten sana bir şey mi yapıyor?" diye sorduğunda "Hayır" yanıtını aldığını anlatan anne, 2 ay önce de otomobilinin 4 lastiğinin bıçakla kesildiğini söyledi.

3,5 yaşındaki Y.K.'nin hastanedeki tedavisi ise sürüyor. Bir gözü ağır hasarlı, diğerinde de görme kaybı olan çocuk yeniden ameliyat olacak. Ayrıca yanıklar nedeniyle estetik operasyon da geçirecek.