'Asker direndi Erdoğan çizdi'

Dün sona eren YAŞ sonrası alınan kararlar bugün manşetlerdeydi: Hürriyet: Bir veto iki boş, Sabah: YAŞ’ta topyekûn darbeci temizliği, Milliyet: Asker direndi Erdoğan çizdi, Vatan: Iğsız'a andıç 11 generale balyoz

05.08.2010 - 10:15

'Balyoz davası ve 'internet andıcı' soruşturmasının gölgesinde yapılan YAŞ'ta alınan kararlar bugün tüm gazetelerin manşetinde yer aldı.


HÜRRİYET
Bir veto iki boş


4’üncü gün de devam eden Yüksek Askeri Şura’da, Orgeneral Hasan Iğsız’a veto geldi. Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atama yapılmadı, Balyoz davası sanığı 11 general ve amiral terfi edemedi.

SABAH
YAŞ’ta topyekûn darbeci temizliği

‘İnternet Andıcı’na takılan Org. Iğsız listede yer almadı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atama yapılmazken Genelkurmay Başkanlığı bekletildi.

HABERTURK
Erdoğan’ın dediği oldu

‘Balyoz’ ve ‘internet andıcı’ krizlerinin patladığı YAŞ’ta, Başbakan ne dediyse o oldu. Sanık durumundaki 13 general-amiral ile Org Hasan Iğsız’a terfi çıkmadı.

MİLLİYET
Asker direndi Erdoğan çizdi

Askerin Hasan Iğsız’ın Kara Kuvvetleri’ne atanmasına ilişkin teklifini Başbakan Köşk’e yollamadı. Bu nedenle Genelkurmay Başkanı ataması da yapılamadı.

RADİKAL
Dört günlük gergin YAŞ’tan yarısı boş bir liste çıkabildi

Savcı Öz’ün ifadeye çağırdığı Iğsız, Erdoğan ve Gül’e takıldı. Terfi listelerinde eksiklikler var, Genelkurmay Başkanı belirsiz

AKŞAM
Komuta Sivillerde

Tarihi Şura'da hükümetin dediği oldu. Köşk'e sunulan listede, Genelkurmay Başkanı'nın yer almaması şok etkisi yarattı. Kara Kuvvetleri de boş kaldı. Org. Iğsız göreve atanmadı, 11 Balyoz sanığının terfisi engellendi.

VATAN
Iğsız'a andıç 11 generale balyoz

Hükümet geri adım atmadı; internet andıcından ifadeye çağrılan Hasan Iğsız, emekliye sevk edildi. Balyoz sanığı 11 general terfi ettirilmedi ve 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk pasif göreve çekildi.

CUMHURİYET
Ankara toz duman

YAŞ'ta kriz aşılamadı. Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atama yapılmadı


STAR
Org. Iğsız'a veto Balyoz'a darbe

Başbakan Erdoğan, internet andıcını onaylayan Org. Hasan Iğsız'ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanmasına ve Balyoz sanığı 11 generalin terfilerine vize vermedi. YAŞ'ta ilk kez ihraç da çıkmadı.

TARAF
Aa demokrasiye bak

Tartışmalı geçen Yüksek Askeri Şura'da Genelkurmay Başkanı'nın değil, Başbakan'ın dediği oldu: Iğsız açıkta, Berk kızakta, Balyozcular askıda

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...