Asker oğlundan Kemal Sunal'a mektup

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün 9. yılında mezarı başında anıldı. Askerde olan oğlu Ali Sunal, mektup gönderdi: “....Çok özledik ama ağlamayacağız. Sen gittin ama biz burada kaldık.”

Haberler - Anadolu Ajansı 03.07.2009 - 16:58

Asker oğlundan Kemal Sunal'a mektup

Oyuncu Kemal Sunal, vefatının 9. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki mezarı başında anıldı.

Anma törenine, Kemal Sunal'ın eşi Gül, kızı Ezo ve annesi Saime Sunal katıldı. Törene, Mardin'de vatani görevini yaptığı öğrenilen Ali Sunal katılamazken, askerden babasına hitaben yazdığı mektup okundu.

Törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül Sunal, Kemal Sunal'ın yokluğunun çok büyük bir boşluk yaratığını belirterek, ''9 yıl nasıl geçti bilmiyorum, ama bizim için çok zor oldu'' dedi.

Bir gazetecinin, ''törene sanat dünyasından katılımın az olduğunu'' ifade etmesi üzerine Gül Sunal, eşinin arkadaşlarının hepsinin kendisini aradığını, bunun bir anma toplantısı değil, ailece yapılan bir dua olduğunu söyledi.

Sunal, eşi Kemal Sunal'ın bütün dostlarına minnettar olduklarını kaydederek, ''Hepsine teşekkür ediyorum, bizimle yakından ilgilendiler'' diye konuştu.

Gül Sunal, vatani görevi 16 Eylülde sona erecek olan oğlu Ali Sunal'ın kendilerine sürekli mektup gönderdiğini belirtti.

Kur'an-ı Kerim ve duaların okunduğu anma törenine katılanlara daha sonra helva dağıtıldı. Törende, sanatçı Kemal Sunal'ın annesi Saime Sunal ile eşi Gül ve kızı Ezo Sunal'ın gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

"SEN GİTTİN AMA BİZ BURADA KALDIK"
Bu arada Ali Sunal'ın törende okunan 4 sayfalık mektubun son sayfasında şu ifadeler yer alıyor: ''... Baktık ki bu iş böyle olmayacak, bir umut ışığı doğmayacak, bizden başkası bizi anlamayacak, gururum, kardeşim de dönünce sen varmışsın gibi hayata, birbirimize bağlandık.

Yaşamalıydık. Sen gittin ve biz burada kaldık. Merak etme rahat, huzurlu uyu. Yeni doğan, seni hiç tanımayan kardeşler de izliyor, Hababam'ı, Tosun Paşa'yı, Salako'yu... Bıraktığın eserler mutlu ediyor, hayata umutla baktırıyor bir ömür boyu. Koruduğun efsane soyadını milyonlar koruyor, milyonlara aktarıyor artık. Bir de yeni isim koydular 'Melek Şaban' diye, tarihe bıraktık. Sen gittin ve biz burada kaldık. Biz mi? Hala bir yanı kırık, ama gururlu, dimdik ayaktayız. Senin emanetinden hiç ayrılmadan yaşamaktayız. Bir tek bugünde ayrıyız.

Biz arkadaşlarla vatani görev için Mardin'de silah altındayız. Bu mektupla benim, annemin, Ezomun, sevenlerinin kalpleri birleştik başucundayız. Bize bıraktığın güzelliklere minnettarız. Çok özledik ama ağlamayacağız. Gözün arkada kalmasın, hiç ayrılmayıp seni sonsuza dek bizimle yaşatacağız. Tamam sen gittin ama biz burada kaldık.”

Sayfa Yükleniyor...