Askere gitmek için 3 gün direkte kaldı

Tekirdağ'da 90 metrelik baz istasyonunun direğine tırmanan ve tüm ikna çabalarına rağmen indirilemeyen kişi, 3. günün sonunda ikna oldu ve indi. 42 yaşındaki Ali Reşit'in askere gitmek için eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Haberler 25.03.2013 - 07:26

Askere gitmek için 3 gün direkte kaldı

Tekirdağ merkeze bağlı Seymenli Köyünde bir kişi, Cumartesi günü 90 metre uzunluğundaki baz istasyonunun direğine tırmandı.

Üç gün boyunca ikna edilmeye çalışılan Reşit, sonunda ikna oldu ve aşağı indi. 42 yaşındaki Ali Reşit'in askere gitmek için eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Yemeğini yedikten sonra gözaltına alınan Reşit, jandarma komutanlığına götürüldü.  

'BENİ RAHAT BIRAKIN'
Cumartesi günü yapılan ihbar üzerine olay yerine jandarma görevlileri bu kişiyi ikna edemeyince itfaiye, AFAD ve AKUT ekipleri olay yerine çağrıldı. Direğe tırmanan ekipler, söz konusu kişiye üşümemesi için battaniye verdi.

Kendisini aşağıya indirmek isteyen ekiplere “Ben burada gayet iyiyim. Beni rahat bırakın, inmek istemiyorum. Gidin işinize bakın” dedi.

Bir türlü aşağıya inmek istemeyen Ali Reşit, daha sonra görevlilerden telsiz istedi.

Telsizle adının “Muhammet” olduğunu söyleyen bu kişinin, yanına yiyecek-içecek de aldığı öğrenildi.

İkna çabalarının sonuçsuz kaldığını belirten Tekirdağ AFAD Müdürü Recep Erol, ''Ona verdiğimiz telsizden irtibat kurmaya başladık. Konuşuyor, ama hiçbir talebi yok. 'Hiçbir beklentim yok. Gidin buradan, ben nasıl çıktıysam o şekilde inerim' diyor'' dedi.

Erol, direkte 2 gece geçiren kişiye battaniye verdiklerini ve ekiplerin olay yerinde beklediğini kaydetti. Bu arada, baz istasyonunun tepesinde bulunan kapağı kapattığı için yerden müdahale edilemedi. İtfaiye ekipleri olası bir intihar girişimine karşı şişme yatak da açtı.

Ali Reşit, üçüncü gün sonunda ikna edilerek aşağı indirildi ve gözaltına alındı.

Sayfa Yükleniyor...