Askeri araç tarandı: 3 yaralı

Şırnak'ta jandarmaya ait sivil minibüse yapılan saldırıda 1 yüzbaşı ile 2 er yaralandı. Yüzbaşının durumunun ağır olduğu açıklandı.

Anadolu Ajansı 14.04.2010 - 21:03

Şırnak'ta askeri birlikten çıkan sivil minibüse yapılan silahlı saldırıda, bir yüzbaşı ve 2 er yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Balveren beldesindeki Milli Taburu'ndan çıkan jandarmaya ait sivil minibüs, Balveren beldesi ile Geçitboyu köyü arasında silahlı saldırıya uğradı.

Saldırıda, isimleri öğrenilemeyen 1 yüzbaşı ile 2 er yaralandı. Yaralı askerler Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılırken, durumu ağır olduğu öğrenilen yüzbaşı helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırının ardından çevrede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Şırnak Valisi Ali Yerlikaya da, saldırıda yaralanan 2 erin durumlarının iyi olduğunu, ağır yaralanan yüzbaşının ise Diyarbakır'a sevk edildiğini söyledi.

SİİRT'TE ÇATIŞMA: 3 YARALI
Öte yandan Siirt'in Eruh İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü, 2 terörist yaralı olarak ele geçirildi. 3 güvenlik görevlisi ise yaralandı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, polis izinsiz gösteri yapan gruplara müdahale etti. Kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı bahane eden gruplar, Cizre-İdil kara yolunu trafiğe kapattı. Cudi ve Nur mahallelerinin ara sokaklarında toplandıktan sonra caddeye çıkıp taş atan gruptakilere polis gaz bombası attı.

Cizre Tank Taburu'nun yukarı kesimlerinde toplanan başka bir grup ise uyarılara rağmen dağılmayınca çevik kuvvet ekipleri gruba müdahale etti. Kaçan göstericilerin yokuştan polislerin üzerine yakarak yuvarladıkları lastikler, yoldan geçen araçlara çarptı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...