Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı

Bitlis’te PKK'lı teröristler, askeri aracın geçişi sırasında yola daha önceden döşedikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 2 asker hafif yaralandı.

Haberler - İHA - DHA 02.09.2016 - 00:52

Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı

Tatvan 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı'na ait Kirpi tipi zırhlı aracın geçişi sırasında, yola daha önceden döşenen el yapımı patlayıcı, PKK'lı teröristler tarafından infilak ettirildi. Patlama nedeniyle araçta hasar meydana gelirken, içerisinde bulunan askerlerden 2’si hafif yaralandı. Yaralı askerler Tatvan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, Tatvan - Van karayolu iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Yolun trafiğe kapatılması nedeniyle Tatvan - Van karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu. Patlamanın şiddetiyle yolda dev bir çukur oluştu.

Öte yandan, yaralı askerlerin Tatvan Devlet Hastanesindeki tedavileri sürerken, bombayı infilak ettiren PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

YARALI ASKERLERE ZİYARET

Bitlis’in Tatvan İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının inflak ettirilmesi sonucu yaralanan bir üsteğmen ve bir uzman çavuşu Bitlis Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya hastanede ziyaret etti. Yaralı askerlerin durumları hakkında bilgi alan Vali Çınar ve beraberindekiler daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Ahmet Çınar, Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Gereği yapılacak. EYP’nin patlatılması sonucu 2 askerimiz yaralanmıştır. Üsteğmenimiz yarın taburcu edilebilecek seviyede. Uzman çavuşumuzun da ayağında bir kırığı var. O da en kısa zamanda tedavi olup sağlığına kavuşacaktır. Bitlis geniş ormanlık alanlara sahip olması nedeniyle PKK'lıların diğer illere göre rahat hareket edebilir bir görüntüleri var. Ama askerimiz jandarmamız, özel harekatımız ve korucularımız görevlerinin başındadırlar. Bu fare gibi saklanan insanların hareket tavrını da iyi biliyor. Bununla ilgili olarak bugüne kadar bir çok çalışma ve operasyon vardı. Hiçbir gün boş durmuyorlar" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz ise, bölge halkının huzurunu kaçıran bu tür eylemlere fırsat verilmeyeceğini belirterek, "Bu hainlerin kökü kazınıncaya kadar operasyonlara devam edilecektir. Bölgedeki kardeşliğimizde devam edecektir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...